رییس مجمع نمایندگان گیلان در مجلس:

اداره کل راه و شهرسازی گیلان به ارتقای ماندگاری راه ها بیشتر توجه کند

رشت - ایرنا - رییس مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم شهرستان های تالش، رضوانشهر و ماسال در خانه ملت، از اداره کل راه و شهرسازی خواست به ارتقاء ماندگاری راه های استان بیشتر توجه کند.

به گزارش روز جمعه روابط عمومی فرمانداری ماسال به ایرنا، محمود شکری در جلسه کاری پیگیری پروژه های راهسازی غرب گیلان که با حضور فرمانداران شهرستان های ماسال، تالش و رضوانشهر و مدیرکل راه و شهرسازی استان در فرمانداری ماسال برگزار شد؛ با انتقاد از نظام توزیع اعتبار کنونی افزود: در نظام توزیع اعتبارات عمرانی کنونی، توسعه متوازن محقق نمی شود و نیاز است ساختاری تعریف شود که به دور از روابط و با توجه ویژه به نقاط محروم، عدالت در توزیع اعتبارات را محقق کند.
وی توجه به اجرای مناسب پروژه های راه سازی و ارتقاء ماندگاری راه ها را یکی دیگر از دغدغه های حوزه راهسازی عنوان کرد و از اداره کل راه و شهرسازی خواست با توجه به وجود بیش از یک هزار کیلومتر راه خاکی در سه شهرستان ماسال، تالش و رضوانشهر، توجه ویژه ای در این بخش داشته باشد.
شعبانعلی خاوری مدیرکل راه و شهرسازی استان گیلان نیز در سخنانی با اشاره به محدودیت اعتبارات تصریح کرد: علیرغم همه این محدودیت ها ، توانستیم در سال 93 با آسفالت بیش از 280 کیلومتر راه روستایی در رده سه استان برتر کشور قرار بگیریم.
وی ادامه داد: عملکرد خوب اداره کل راه و شهرسازی گیلان در این زمینه، موجب سه برابر شدن اعتبارات این بخش در سال جاری شده است.
وی همچنین با توجه به سه برابر شدن اعتبار پروژه کلیدبر، ماسال، پونل در سال جاری ابراز امیدواری کرد که عملیات تعریض راه کلیدبر ماسال تا ورودی شهر ماسال ادامه یابد.
فرماندار ماسال نیز در این جلسه؛ پروژه تعریض راه کلیدبر به پونل را از نیازهای اصلی توسعه شهرستان برشمرد و خواستار تکمیل عملیات اجرایی این پروژه شد.
محمود قاسم نژاد آسفالت شش کیلومتر باقیمانده از راه ماسال به گیلوان را یکی دیگر از درخواست های راهبردی شهرستان عنوان و اضافه کرد: اجرای این پروژه علاوه بر خارج ساختن شهرستان از بن بست و رونق گردشگری، موجبات خدمات رسانی بهتر به عشایر را فراهم می کند.
وی با تاکید بر لزوم ارائه خدمات مطلوب به عشایر به عنوان قشر فعال و تولیدکننده گفت: شهرستان ماسال دارای 10 کیلومتر راه عشایری است که 20 کیلومتر از این راه ها نیازمند تسطیح است.
قاسم نژاد با توجه به در دست آسفالت بودن بیش از 19 کیلومتر از راه های روستایی ماسال خواستار تسریع در روند اجرای این پروژه شد.
نصب روشنایی راه ماسال به شاندرمن، ایمن سازی و نصب حفاظ جاده در مسیر ماسال به گیلوان ، نصب تابلوی مسافت شهرستان ماسال در مسیر فومن - سراوان و نوسازی تجهیزات راه سازی شهرستان از دیگر درخواست های فرماندار ماسال در حوزه راهسازی بود.
10 هزار و 628 کیلومتر راه در استان گیلان وجود دارد که از این میزان ، هشت هزار و 787 کیلومتر راه روستایی ، یک هزار و 133 کیلومتر راه فرعی 311 کیلومتر را اصلی، 344 کیلومتر بزرگراه و 53 کیلومتر آزادراه است.ک/1
7295/2007

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال