کشتی آزاد قهرمانی آسیا - قطر؛

اسماعیل پور: کسب مدال طلای آسیا در وزن 65 کیلوگرم از نظر روحی به من کمک خواهد کرد

دوحه - ایرنا - دارنده مدال طلای رقابتهای کشتی آزاد قهرمانی آسیا در سال 2015 گفت: کسب مدال طلا در رقابت های آسیایی بعد از آن که از 61 به 65 کیلوگرم تغییر وزن دادم در ادامه راه از نظر روحی روانی به من کمک خواهد کرد.

مسعود اسماعیل پور روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار اعزامی ایرنا افزود: رقابتهای قهرمانی آسیا همیشه در سبک وزن به دلیل حضور کشتی گیران کره جنوبی، کره شمالی، هند، ازبکستان و سایر کشورها بسیار سخت و دشوار است.
وی اظهار کرد: بعد از حضور در جایزه بزرگ فرانسه و جام جهانی 2015 آمریکا، رقابت های قهرمانی آسیا سومین میدانی است که در وزن 65 کیلوگرم تجربه می کنم و البته از کشتی هایی که در دوحه گرفتم راضی نیستم و باید اشکالات و معایب خود را رفع کنم.
دارنده دو مدال نقره و برنز رقابت های قهرمانی جهان بیان داشت: آسیب دیدگی از ناحیه پا نیز نگذاشت مبارزات خود را به خوبی انجام دهم اما قهرمانی در این مسابقات از نظر روحی و روانی می تواند در رقابت های بزرگتری در وزن 65 کیلوگرم کمک کند.
آزادکار جویباری تیم ملی کشتی آزاد بیان داشت: حضور در چنین مسابقاتی و انجام تمرینات سخت و پرفشار برای کسب آمادگی بیشتر در رقابت های قهرمانی سال 2015 جهان در آمریکا است.
وی در مورد حریفان خود نیز گفت: حریفانی که در رقابتهای قهرمانی آسیا حضور داشتند در سطح جهان هم از چهره های شاخصی هستند و به همین دلیل دوحه میدان جدی برای من بود.
اسماعیل پور در خصوص نتیجه سه ملی پوش دیگر کشورمان نیز اظهار کرد: یونس سرمستی در وزن 57 کیلوگرم خیلی بهتر می توانست کشتی بگیرد ، هر چند که حریفان وی بسیار سر سخت بودند و علیرضا کریمی هم در وزن 86 کیلوگرم ، مبازره های خوبی از خود به نمایش گذاشت و از فرصتی که کادر فنی به او داده بودند به نحو احسن استفاده کرد.
وی ادامه داد: اما از شکست کمیل قاسمی در فینال وزن 125 کیلوگرم شوکه شدم و به نظر تنها یک حادثه و اتفاق بود و این شکست چیزی از ارزشهای کمیل قاسمی کم نمی کند.
مسعود اسماعیل پور در نخستین روز از رقابت های کشتی آزاد قهرمانی آسیا در دور اول استراحت کرد اما در دور دوم و در نخستین کشتی خود ریوک هاک هوانگ از کره شمالی را 10 بر صفر شکست داد.
اسماعیل پور در دور سوم در یک کشتی سخت روسلان پلیف از ازبکستان را ضربه فنی کرد و به فینال راه یافت.
وی در دیدار فینال که با تشویق بی امان جمع کثیری از ایرانیان مقیم قطر همراه بود، توماتسو ایشیدا نفر پنجم بازیهای آسیایی 2014 و دارنده دو مدال برنز رقابت های قهرمانی آسیا را با نتیجه یک بر یک به پایان رساند و به دلیل کسب امتیاز آخر از سوی اسماعیل پور دستان وی به عنوان فرد پیروز بالا رفت و اولین مدال طلای ایران را در این رقابت ها کسب کرد.
اسماعیل پور با این مدال طلا، جمع مدال های طلای آسیایی خود را به 3 رساند. او همچنین سابقه کسب دو مدال نقره و برنز آسیا را دارد و از نظر حضور در این رقابت ها از با تجربه ترین آزادکاران کشورمان در دوحه قطر محسوب می شود.
وی در رقابت های قهرمانی سال 2014 جهان در تاشکند ازبکستان دوم شد و در بازیهای آسیایی اینچوون در وزن 61 کیلوگرم مدال مدال طلا گرفت.
تیم ملی کشتی آزاد کشورمان همچنین در روز نخست رقابت های کشتی قهرمانی آسیا یک مدال طلا توسط علیرضا کریمی در وزن 86 کیلوگرم، یک مدال نقره توسط کمیل قاسمی در وزن 125 کیلوگرم و یک مدال برنز در وزن 57 کیلوگرم توسط یونس سرمستی کسب کرد.
بیست و هشتمین دوره رقابت های کشتی آزاد قهرمانی آسیا روزهای چهارشنبه و پنجشنبه با حضور 16 کشور آسیایی برگزار می شود.
ورزشی**1067** 1859

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال