انتقاد سردار باقرزاده از پیام تبریک ظریف به وزیر خارجه جدید عربستان

تهران - ایرنا - فرمانده کمیته جست وجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به حملات عربستان سعودی به یمن ، از ارسال پیام تبریک محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان به وزیر خارجه جدید عربستان انتقاد کرد.

به گزارش ایرنا از پایگاه فرهنگی و اطلاع رسانی تفحص شهدا، سردار سرتیپ پاسدار سیدمحمد باقرزاده اظهار داشت: آیا مصالح انقلابی کشورمان و عزت ملی و حکمت های اداره دستگاه دیپلماسی کشورمان چنین اقتضا می کند که برای جنایتکاران آل سعود پیام تبریک بفرستیم آن هم در شرایطی که مردم مظلوم یمن چشم امید به جمهوری اسلامی ایران دارند و هر روز و شب دهها زن و کودک بیگناه و دیگر شهروندان یمنی در خاک و خون می غلطند.
فرمانده کمیته جست وجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح گفت: من دیپلمات نیستم اما به عنوان یک پاسدار انقلاب اسلامی وظیفه دارم این نکته را به آقای ظریف یادآوری کنم که اگر می دانستم شما اصرار داشتید و می خواستید پیام تبریک برای وزیر جدید خارجه آل سعود ارسال کنید، به شما پیشنهادی می دادم، این پیام تبریک را همراه با پیکرهای سه شهید یمنی که اخیرا بر اثر شدت جراحات بمباران های آل سعود در بیمارستان های تهران به شهادت رسیده اند ارسال فرمایید؛ پیکرهایی که ما تا کنون طی دو مرحله اعزام با هواپیما نتوانستیم آنها را به اوطانشان برگردانیم.
مشاور عالی رییس ستاد کل نیروهای مسلح در امور فرهنگ و ارزش های شهیدان، پیشنهاد داده است مردم انقلابی کشورمان به منظور تقویت جبهه مقاومت از جمله در یمن، سوریه و عراق، هزینه های عمره خود را به این امر اختصاص دهند.
پادشاه عربستان هفته گذشته احمد الجبیر را به عنوان وزیر امور خارجه این کشور و جانشین سعود الفیصل منصوب کرد.
محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان نیز با ارسال پیامی به احمد الجبیر انتصاب وی را به سمت وزیر خارجه عربستان سعودی تبریک گفت.
جنگنده های 9 کشور عربی از جمله کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس (به جز عمان) و آمریکا از ششم فروردین تاکنون، عربستان را در تجاوز هوایی به یمن همراهی می کنند.
در پی این تهاجم بیش از سه هزار و 500 یمنی کشته و بیش از شش هزار نفر زخمی و 300 هزار نفر نیز از خانه های خود در روستاها و شهرها آواره شده اند.
اجتمام(1) ** 7029 ** 1071 /1449

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال