پیام مشترک فرمانده و نماینده ولی فقیه در سپاه بمناسبت هفته عقیدتی سیاسی:

شهید مطهری قاطعانه در برابر تهاجم فکری و فرهنگی مخالفان و معاندان ایستاد

تهران - ایرنا - سردار سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و حجت الاسلام و المسلمین علی سعیدی نماینده ولی فقیه در سپاه، همزمان با فرارسیدن 12 اردیبهشت سالروز شهادت علامه شهید مرتضی مطهری و هفته عقیدتی سیاسی در سپاه، پیام مشترکی صادر کردند.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی کل سپاه، در این پیام مشترک که مزین به فرمایش
فرماندهی معظم کل قوا حضرت امام خامنه ای(مدظله العالی) مبنی بر اینکه «استاد مطهری(ره) به حق یکی از بزرگترین معماران بنای فکری نظام اسلامی به حساب می آید» شده، آمده است: بار دیگر 12 اردیبهشت فرارسید تا ضمن تجلیل از منادیان تعلیم و تربیت در سپاه، یاد و خاطره علامه متفکر و فیلسوف معاصر استاد شهید مرتضی مطهری را دوباره در ذهن و دل خویش و در محفل دوستان و فرهیختگان زنده نماییم.
«شهید مطهری با مجاهدت های علمی و معنوی فراوان، از خود شخصیتی ساخت که جامع فضائل انسانی و الهی بود. از جمله ویژگی های برجسته و کم نظیر او که می تواند برای اساتید و مربیان و حتی فرماندهان، مدیران و کارشناسان، درسی ارزشمند باشد، زمان شناسی و نیازشناسی است.»
این پیام می افزاید: درک دقیق و درست او از اقتضائات فکری زمان خویش و مهندسی معارف ناب و زلال اسلامی متناسب با آن جهت هدایت نسل جوان، مهمترین عامل موفقیت و تأثیرگذاری او بر اندیشه و رفتار مخاطبانش بود.
«او با ارائه مستدل و محکم آموزه های دینی، قاطعانه در برابر تهاجم فکری و فرهنگی مخالفان و معاندان که از آبشخورهای مختلف الحاد، انحراف و التقاط تغذیه می کردند ایستاد و نسل جوان دوران خویش را از گزند آسیب های فکری مصون ساخت و این چنین توانست سهمی وافر در تربیت و ساخت معنوی و انقلابی نیروهای انقلاب را به خود اختصاص دهد.»
در پیام مشترک سرلشکر جعفری و حجت الاسلام و المسلمین علی سعیدی آمده است: آری؛ درسی که نقش آفرینان ساخت معنوی و انقلابی سپاه می توانند از آن شهید بزرگوار بگیرند، در درجه اوّل خودسازی و ثبات قدم در این مسیر ارزشمند است تا بتوانند نهاد مقدس و بالنده سپاه را به سوی تعالی معنوی هدایت نمایند.
در این پیام تصریح شده است: در این راستا ضمن گرامیداشت هفته عقیدتی سیاسی در سپاه و بسیج و تجلیل و تقدیر از همه دست اندرکاران عرصه تعلیم و تربیت، اعم از فرماندهان، مسئولین و اساتید و مربیان توجه بیشتر به نکات زیر در برنامه ریزی های آموزشی، تربیتی و معنوی مورد تأکید می باشد:
1 - وحدت و همدلی در همه مراحل برنامه ریزی و اجرای برنامه ها و دوره های تربیتی و معنوی فی مابین فرماندهان محترم و مسئولین محترم نمایندگی حفظ و تقویت گردد.
2 - شورای تربیت و تعالی رده ها فعال تر از گذشته برگزار و تصمیمات و اقدامات مناسب جهت اجرایی نمودن برنامه های ابلاغی به ویژه نسبت به دوره های تربیت و تعالی خانوادگی اتخاذ گردد.
3 - برنامه های آمادگی معنوی و آموزش های قرآنی بالأخص دوره های پاسدار معلّم قرآن تقویت گردد.
4 - با توجه به نقش تأثیرگذاری اساتید و مربیان در مباحث تربیتی و معنوی، استفاده از اساتید صاحب نفس و معنوی موردتوجه و عنایت مسئولان قرار گیرد.
از 11 تا 17 اردیبهشت ماه هفته عقیدتی سیاسی نامگذاری شده است.
اجتمام(1) ** 7029 ** 1071

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال