در سفر طیب نیا به پراگ

ایران و جمهوری چک موافقت نامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف امضا کردند

تهران - ایرنا - با امضای موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف توسط وزرای دارایی ایران و جمهوری چک در پراگ پایتخت این کشور از این پس شرکت های دو کشور از مزایای آن بهره مند خواهند شد .

به گزارش روز جمعه گروه اقتصادی ایرنا ، علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان پس از امضای این موافقت نامه اظهار داشت : شرکت های دو کشور ایران و چک می توانند از مزایای قانونی این موافقت نامه در پرداخت نکردن مجدد مالیات بر درآمد برخوردار شوند.
وی افزود: برای گسترش همکاری های دو کشور و نحوه برطرف کردن موانع و مشکلات موجود در این سفر، مذاکرات مثبت و سازنده ای انجام شد.
طیب نیا ابراز امیدواری کرد تا تهران و پراگ در جهت توسعه همکاری های تجاری و اقتصادی گام بردارند.
وی این توضیح را نیز داد که در باره همکاری های دو کشور در زمینه صنعت خودرو سازی، راه آهن و صنایع دیگر بحث و بررسی صورت گرفت .
آندری بابیش معاون اول نخست وزیر و وزیر دارایی جمهوری چک نیز گفت: امضای این موافقت نامه موجب تقویت و گسترش روابط اقتصادی بین دو کشور خواهد شد.
به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا) وزیر دارایی جمهوری چک گفت: بازار ایران به واسطه دسترسی به دیگر بازارهای منطقه ای و کشورهای همسایه خود، اهمیت بسیار زیادی برای جمهوری چک دارد.
پیش از این طیب نیا گفته بود در سال های اخیر حجم مبادلات تجاری و روابط دو کشور به شدت کاهش یافته و هدف از سفر به جمهوری چک این است که زمینه گسترش و توسعه همکاری های دو کشور فراهم شود.
براساس برنامه پیش بینی شده در سفر وزیر امور اقتصادی و دارایی به جمهوری چک ، وی ضمن دیدار با همتای خود و تعدادی از وزرای کابینه از جمله امور خارجه، صنعت و تجارت و تعدادی از مسئولین اقتصادی و بازرگانی این کشور دیدار خواهد داشت.
طیب نیا در این سفر با آندری بابیش وزیر دارایی جمهوری چک و وویتخ فیلیپ نایب رئیس مجلس نمایندگان این کشور گفت وگو می کند.
وزیر امور اقتصادی و دارایی نهم اردیبهشت ماه در رأس هیأتی بلندپایه از تهران عازم پراگ شد.
اقتصام ** 1559**1601**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال