جعفری پور: پینگ پنگ بازان ایران درقرعه کشی مسابقات جهانی بدشانس بودند

تهران - ایرنا - سرمربی سابق تیم ملی پینگ پنگ ایران گفت: ملی پوشان کشورمان درمسابقات جهانی سوشو چین درقرعه کشی بسیار بدشانس بودند.

احمد جعفری پوربا بیان اینکه ملی پوشان ایران تمام تلاش خود را برای ارائه بازی های درخشان بکارگرفتند به ایرنا،افزود: اکثرملی پوشان ایران با نفرات برترجهان برخورد کرده وطبیعی ومنطقی بود که برابر رقبای قدرتمند خود شکست خورده و حذف شوند.
هفت ملی پوش اعزامی ایران متشکل از 4مرد و 3زن درسومین روز مسابقات پینگ پنگ قهرمانی جهان در مرحله حذفی این رقابت ها مقابل حریفان خود مغلوب شده و حذف شدند.
نوشاد عالمیان برجسته ترین ورزشکار اعزامی ایران در این رقابت ها دیروز در مرحله حذفی با قبول شکست مقابل مالونگ چینی نفر اول جهان از گردونه رقابت ها حذف شد.نیما عالمیان نیز پینگ پنگ باز برجسته اتریشی مصاف دادو حذف شد و افشین نوروزی نیز مقابل نمایند کره جنوبی مغلوب شد.
جعفری پور با بیان اینکه نباید از ملی پوشان توقع بیش از این داشت تصریح کرد:امکانات نرم افزاری و سخت افزاری ما با کشورهای تراز اول دنیا فاصله زیادی دارد از این رو نباید از ملی پوشان بیش ازاین توقع داشت.
سرمربی سابق تیم ملی پینگ پنگ کشورمان اضافه کرد: ملی پوشان ما دربرابر رقبای قدرتمند خود اگر می بردند خیلی خوب بازی کرده بودند و حالا که باختند نیزنباید به آنان خرده گرفت چرا که توان ما درحال حاضر همین است.
وی با اشاره به صعود سه ملی پوش کشورمان به مرحله حذفی عنوان کرد: افشین نوروزی و نیما عالمیان دربخش مردان ومریم صامت دربخش زنان به مرحله حذفی صعود کردند که نتیجه خوبی بود معتقدم اگراین ملی پوشان با قرعه بد مواجه نمی شدند می توانستند از این مرحله نیز بالاتر روند.
وی درادامه عملکرد تیم ملی بانوان را فراتر از انتظارخواند وافزود: سه ملی پوش ایرانی در این رقابت ها نتایج خوبی گرفتند و ندا شهسواری نیز شانس صعود داشت که با بدشانسی و تنها با یک امتیاز اختلاف از گردونه رقابت ها حذف شد محجوبه عمرانی نیزبازی های خوبی کرد واگردقت بیشتری می کرد می توانست ازگروه خود صعود کند.
جعفری پور با بیان اینکه زنان پینگ پنگ باز ایرانی واقعا جز ورزشکاران محروم کشور به حساب می آیند اضافه کرد: ملی پوشان ایران بدون شرکت درپورتورهای مختلف و تنها با اردوهای کوتاه مدت داخلی که بعضا با حضور میهمانان خارجی نیز برگزار می شود راهی مسابقات مختلف می شوند که نشان می دهد تدارکاتشان بسیارضعیف است.
به گفته وی اگر از بانوان ملی پوش انتظار بیشتری داریم باید تعاملات تیم ملی با تیم های قدرتمند را افزایش دهیم و آنان را درمسابقات مختلف شرکت دهیم.
به اعتقاد وی اگروزارت ورزش و فدراسیون درهر دو بخش مردان و زنان سرمایه گذاری بیشتری داشته باشند به طورحتم موفقیت پینگ پنگ بازان ایرانی دررقابت های بین المللی،منطقه ای وجهانی بیشتر خواهد شد.
وی درباره آنالیز دیدارنوشاد عالمیان ومالونگ چینی که با نتیجه 4 برصفر به سود قهرمان جهان تمام شد نیز گفت: بازی کردن با نفر اول جهان بسیارسخت است و اینکه نوشاد درگیم های دوم و سوم با نتایج 11 بر1 و 11 بر 3 برابر این حریف شکست خورد نباید زیاد باعث تعجب ما شود.
مالونگ نفر اول جهان است و بعضا این اختلاف برای سایرپینگ پنگ بازان نیز اتفاق می افتد البته می شد این دیدار به گیم پنجم ویا هفتم نیز کشیده شود اما اختلاف و قدرت دو پینگ پنگ بازباهم برابر نبود بازی تقریبا یک طرفه بود.
به اعتقاد وی مربی درکسب نتایج بسیارتاثیر گذار است اما وقتی بازی یک طرفه می شود دیگر کاری ازدست هیچ کس برنمی آید و بازیکن باید تلاشش را بکند که نوشاد برابرمالونگ به خصوص درگیم چهارم ایستادگی خوبی داشت.
این مسابقات از چهار روز قبل در چین شروع شده و همچنان ادامه دارد.
ورزشی.(2)**9144**1590

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال