معاون مدیرعامل صندوق اعتباری هنر:

بیمه شدگان برای بازثبت نام به سایت صندوق هنر مراجعه کنند

تهران- ایرنا- معاون اعضای صندوق اعتباری هنر از اعضای این صندوق خواست تا برای تکمیل عضویت و تکمیل پروفایل خود در اسرع وقت به سایت این صندوق مراجعه کنند.

منصور وحیدی فر روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا گفت: اکنون 23 هزار نفر از هنرمندان، نویسندگان و اصحاب رسانه عضو صندوق اعتباری هنر هستند که اغلب آنان در سال گذشته باز ثبت نام شده اند.
وی با بیان این که در یک سال گذشته جدای از مراجعه اعضای قبلی، افراد بیشتری مجددا به اعضا اضافه شدند افزود: شماری نیز که پیش تر به عضویت این صندوق درآمده بودند در سال گذشته برای بازثبت نام مراجعه نکردند.
معاون اعضای صندوق هنر به تفاهم نامه امضا شده میان این صندوق و سازمان تامین اجتماعی اشاره کرد و گفت: براساس این تفاهم نامه به مدت 3 ماه برای بیمه افرادی که معرفی نامه برای آنان صادر شده و به شعب بیمه معرفی شده باشند مشکلی بوجود نخواهد آمد.
وحیدی فر اضافه کرد در صورتی که اعضای یاد شده بعد از سه ماه به سایت این صندوق برای تکمیل پروفایل مراجعه و اقدام نکنند ارتباط آنان با بیمه قطع خواهد شد.
به گفته وی اگر افراد در این مدت به سایت مراجعه و بازثبت نام کنند مدارک آنان بررسی شده و چنانچه شرایط لازم را داشته باشند معرفی نامه برای آنان صادر خواهد شد.
وی در ادامه به توافق نامه صندوق هنر با سازمان تامین اجتماعی اشاره کرد و گفت: در این توافق نامه آمده است: نظر به این که پالایش بیمه شدگان اعم از نویسندگان، روزنامه نگاران و هنرمندان مشمول توافق نامه 11/9/81 توسط صندوق هنر در دست بررسی قرار دارد لذا مقرر شده موضوع خروج هر یک از بیمه شدگان موصوف از تسهیلات وزارت ارشاد بابت تامین بخشی از حق بیمه و حق سرانه درمان طی نامه جداگانه توسط مرجع یاد شده به واحدهای اجرایی ارسال شود.
مسئولان امور فنی بیمه شدگان مکلفند به محض دریافت مجوز تعلیق بیمه این قبیل از افراد و ثبت آن در دبیرخانه شعبه نسبت به تعلیق کردن سیستم قرارداد منعقده اقدام کنند.
ضمنا درصورتی که بیمه شدگان مورد اشاره پس از تعلیق بیمه مجددا توسط صندوق هنر به واحدهای اجرایی معرفی شوند چنانچه انقطاع بیمه پردازی آنان بیش از سه ماه نباشد لازم است در ادامه قرارداد قبلی نسبت به فعال کردن قرارداد اقدام کنند. در غیر این صورت پذیرش درخواست و انعقاد قرار داد جدید منوط به احراز شرایط مقررخواهد بود.
معاون اعضای صندوق هنر خاطرنشان کرد: اگر افراد به هر دلیلی نتوانستند به صندوق مراجعه و ثبت نام کنند در صورت مراجعه مجدد، صندوق نسبت به ادامه بیمه این افراد اقدام خواهد کرد.
وحیدی فر در عین حال گفت: اما شرایط قانون تامین اجتماعی و مصوبه آنان این است کسی که بعد از سه ماه بیمه وی به هر دلیل قطع شود باید برای ادامه بیمه، شرایط آن را احراز کند.

** بیمه اصحاب رسانه به عهده خود رسانه
معاون اعضای صندوق اعتباری هنر با اشاره به مصاحبه سخنگوی وزارت ارشاد و تاکید حسین انتظامی معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد مبنی بر ' بیمه کردن شاعلین رسانه ها توسط رسانه مربوطه' گفت: طبق قانون مطبوعات باید بیمه این افراد از محل رسانه مربوطه محل اشتغال صورت گیرد.
وحیدی فر تصریح کرد که صندوق اعتباری هنر در رابطه با این موضوع براساس دستور وزارت ارشاد عمل می کند و دوستانی که قبلا رسانه ای بوده اند سوابق آنان به شعبات مربوطه ارسال می شود.
وی افزود: در خصوص این افراد تصمیم گیری با معاونت مطبوعاتی است و تمامی تمهیدات براساس قانون درنظر گرفته شده است.

** تکمیل پروفایل
وحیدی فر از اعضا خواست در زمان باقی مانده نسبت به بازثبت نام خود در سایت صندوق هنر اقدام کنند.
وی توضیح داد: پس از بازثبت نام وقتی عضویت آنان قطعی شد پیامکی مبنی بر تایید باز ثبت نام آنان به تلفن همراه آنان ارسال می شود. و در این صورت برای بیمه آنان معرفی نامه به شعبات تامین اجتماعی صادر خواهد شد تا به شعبات بیمه مراجعه کنند.
وحیدی فر خاطرنشان کرد که از ابتدای فروردین 94 تاکنون برای سه هزار نفر معرفی نامه بیمه تامین اجتماعی صادر شده است.
فراهنگ**1355**1569

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال