اکران انیمیشن شاهزاده روم درلبنان/ عریجی:میوه شیرین همکاری ایران و لبنان است

بیروت – ایرنا – انیمیشن سینمایی ایرانی – لبنانی شاهزاده روم که قراراست از امروز(چهارشنبه) در سالن های سینمایی لبنان اکران عمومی شود، با حضور رونی عریجی وزیر فرهنگ لبنان درسالن مرکز رسالات در ضاحیه جنوبی بیروت به طورخصوصی اکران شد.

به گزارش ایرنا،این انیمیشن سینمایی که به زندگی حضرت نرجس(س) مادر حضرت امام مهدی منتظر(عج) و ولادت مبارک ایشان می پردازد، مورد توجه وزیر فرهنگ لبنان و حاضران در اکران خصوصی قرار گرفت و پیش بینی می شود در این کشور که الگوی زندگی مسالمت آمیز مسیحیان و مسلمانان است، با استقبال گسترده مواجه شود.
در مراسم اکران خصوصی، هیاتی از دو موسسه ایرانی هفت سنگ و سلوک افلاکیان، اعضای گروه تولید و اجرای انیمیشن ، نمایندگان مجلس لبنان و اصحاب فرهنگ، رسانه و تعلیم و تربیت این کشور حضور یافتند.
شیخ عباس شراره مدیرمجله لبنانی مهدی به نمایندگی از مجریان این انیمیشن در باره اهمیت و کیفیت تولید آن سخن گفت و از همه موسسات آموزشی ، تربیتی، مدارس ، رسانه ها و فعالان فرهنگی ، هنری و مذهبی خواست برای معرفی این اثر بزرگ مشارکت و همکاری کنند.
وی از کادر تهیه و تولید این انیمیشن فاخر قدردانی کرد.
وزیر فرهنگ لبنان نیز تلاش های صورت گرفته برای تولید انیمیشن شاهزاده روم را ستودنی خواند و گفت که این انیمیشن دارای یک رسالت روشن انسانی و همزیستی بین پیروان ادیان آسمانی است.
رونی عریجی با تاکید به این که انیمیشن شاهزاده روم یک اثر بزرگ افتخارآمیز و میوه شیرین همکاری نزدیک و مشترک ایرانی و لبنانی است ، اظهارداشت: از این فرصت استفاده می کنم و از کمک ها و حمایت های جمهوری اسلامی ایران از لبنان در همه زمینه ها از جمله فرهنگی و هنری که امروز شاهد یکی از نتایج آن هستیم، قدردانی می کنم و آن را در جهت منافع دو کشور می دانم.
داستان انیمیشن شاهزاده روم بر زندگی سیده ملیکا نوه قیصر روم که نام مبارکشان در سامراء به نرجس تغییریافت و همچنین ولادت حضرت امام مهدی منتظر(عج) متمرکز است.
این انیمیشن سه بعدی منطبق با بالاترین معیارهای جهانی ساخته شده و از بزرگترین تولیدات در نوع خود در جهان اسلام و عرب است.
درساخت و تولید این انیمیشن 75 دقیقه ای که حوادث آن مربوط به قرن نهم میلادی است، سازمان پیشاهنگان حضرت امام مهدی(عج) و مرکز بین المللی تولیدات فرهنگی و هنری بیروت و دو موسسه ایرانی هفت سنگ و سلوک افلاکیان همکاری نزدیک و گسترده ای داشته اند.
این انیمیشن پیشتر در جشنواره فیلم فجر اکران شده و توانسته است جایزه ویژه جشنواره را کسب کند.
هادی محمدیان کارگردانی انیمیشن شاهزاده روم را برعهده داشته است.
خاورم ** 1324

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال