اهدای ارز 23 کشور به امامزادگان یاسر و ناصر (ع) در طرقبه

مشهد - ایرنا - مدیر فرهنگی، اجتماعی بقعه متبرکه امامزادگان یاسر و ناصر (ع) طرقبه گفت: طی غبارروبی از ضریح این امامزادگان ارز 23 کشور به عنوان هدایایی از سوی زائران شناسایی شد.

حجت الاسلام هادی غلامی روز سه شنبه در نشست با خبرنگاران در محل این بقعه متبرکه اظهار کرد: سالانه سه میلیون زائر به بقعه امامزادگان واجب التعظیم یاسر و ناصر (ع) مشرف می شوند که 20 درصد آنان زائران خارجی هستند.
وی افزود: امامزادگان یاسر و ناصر (ع) فرزندان حضرت امام موسی کاظم (ع) هستند و چون ستارگانی در جوار خورشید هشتم آسمان امامت و ولایت می درخشند و موجب خیر و برکات بسیار برای مردم استان خراسان رضوی هستند.
وی گفت: به سبب استقبال شایان زائران داخلی و خارجی از بقعه متبرکه امامزادگان یاسر و ناصر (ع) طرح جامعی برای توسعه این بقعه تهیه شده که در زمینی به گستره هفت هکتار شامل 3.5 هکتار فضای سبز و کمپینگ زائر و 3.5 هکتار حوزه های فرهنگی، مذهبی، اقامتی، پذیرایی، تجاری، آرامگاه و سایر مجموعه های مکمل است .
به گفته وی، این طرح به تصویب دستگاه های اجرایی ذیربط رسیده و برای اجرا به شهرداری طرقبه ابلاغ شده است.
حجت الاسلام غلامی افزود: اجرای این طرح توسعه نیازمند مشارکت و کمکهای نقدی خیرین و همه آحاد مردم است.
وی اظهار کرد: 500 خادم و خادمه افتخاری در بقعه متبرکه امامزادگان یاسر و ناصر (ع) در چهار نوبت کاری خدمت رسانی به زائران را برعهده دارند که از این تعداد 200 نفر خادمه هستند.
وی با اشاره به شمار بسیار برنامه های فرهنگی در آستان مقدس امامزادگان ناصر و یاسر (ع) که به صورت ماهانه یا مناسبتی برگزار می شود گفت: استقبال پرشور زائران و برنامه های بسیار فرهنگی زمینه تبدیل این آستان را به قطب فرهنگی خراسان رضوی فراهم کرده است.
شهرستان طرقبه شاندیز بعد از مشهد مهمترین شهرستان توریستی و گردشگری استان خراسان رضوی محسوب می شود.
شهر شاندیز به عنوان اولین منطقه بین المللی نمونه گردشگری ایران در سال 1384 انتخاب شده است.
روستای ویرانی از روستاهای شاندیز به عنوان بازار اصلی نمایشگاهی و تولیدی مبلمان خراسان رضوی در حاشیه جاده مشهد شاندیز قرار دارد.
این شهرستان دارای مراکز متعدد تفریحی، پذیرایی، اقامتی و رفاهی می باشد و ارتفاعات مهم بینالود در جنوب این شهرستان واقع است.
7489 / 6053 /1596

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال