تحقق وعده رییس جمهوری/

25ماه تعطیلی ارکستر سمفونیک پایان می یابد

تهران - ایرنا - سرانجام با نخستین اجرای ارکستر سمفونیک تهران از سمفونی شماره 9 بتهون در شامگاه 25 اسفند ماه، نت سکوت 755 روزه ارکستر سمفونیک تهران به رهبری علی رهبری و در سایه تحقق وعده حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری دولت تدبیر و امید به دل کوک ضیافت شنوندگان و علاقه مندان هنر موسیقی کشور میهمان می شود.

به گزارش خبرنگار موسیقی ایرنا، نوازندگان ارکستر سمفونیک تهران در حالی 30 بهمن سال 91 از هنرنمایی در تنها ارکستر سمفونیک دولتی این مرز و بوم بازماندند که موسیقی ارکسترال کشورمان در بیش از هشت دهه فعالیت خود یکی از بهترین ها در منطقه و حتی جهان به شمار می رفت، اما در 25 ماه گذشته خلاء نبود آن در بدنه موسیقی کشور بیش از پیش احساس می شد.
این سکوت سنگین و ناموزون با نبض ضربان و شریان هستی موسیقی کشور زمانی معنای دوباره کوک شدن برای نواختن را به زمزمه نشست که حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری در نخستین دیدار خود با هنرمندان در تاریخ 18 دی ماه سال 1392 تحت برنامه ای به نام «روحانی مچکریم » بر بازگشایی ارکستر ملی و ارکستر سمفونیک تهران تاکید کرد و از تعطیل شدن فعالیت این دو ارکستر ابراز تاسف کرده بود.
گفته های دکتر روحانی با تاکیدات علی جنتی وزیر فرهنگ و ازشاد اسلامی دولت یازدهم در بیست و نهمین دوره جشنواره بین المللی موسیقی فجر همان سال (1392) و صحبت های پیروز ارجمند مدیر دفتر موسیقی معاونت فرهنگی وزارت ارشاد دولت تدبیر و امید در فروردین ماه 1393 در رسانه ملی همراه بود.
پیگیرهای مجدانه مسئولان فرهنگ و هنر کشور سرانجام با اختصاص ردیف بودجه مستقل از سوی دولت با همراهی محمدباقر نوبخت به جایی رسید که با برگزاری نشست خبری معرفی علی رهبری به عنوان رهبر ارکستر سمفونیک کشور مقرر شد تا این ارکستر بار دیگر حیات خود را از سر گیرد و تا بهانه آغاز فعالیت این ارکستر در چکه های پایانی اسفندماه 1393 دل کوک نوازندگان این ارکستر بر سمفونی شماره 9 بتهون در تاریخ 25 اسفند ماه 1393 باشد.
هر چند طبق اخبار منتشره این اجرا به شکل خصوصی تنها میزبان مقامات، ناظران، سفرا و مهمانان خارجی است اما اعلام شده که اجرای عمومی ارکستر سمفونیک تهران در بهار 94 خواهد بود.
فراهنگ**9266**1601**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال