صرفه جویی در هزینه های ارزی بانک ها با فناوری داخلی

تهران - ایرنا - با ورود فناوری ایرانی 'آریاگیت' صرفه جویی در هزینه های ارزی بانکی امکان پذیر شد به نحوی که استفاده از این فناوری در شعب بانکی، آنها را از اجبار به خرید تجهیزات متنوع شبکه آزاد می کند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از روابط عمومی شرکت خدمات انفورماتیک، این فناوری امکان برقراری ارتباط شبکه با فناوری های مختلف نظیر مخابرات ماهواره ای پر سرعت و امکان ارتباط با ابر مخابراتی را به کاربر ارائه می کند. همچنین طراحی ماجولار این دستگاه موجب می شود تا کاربران با توجه به نیاز و نوع کاربرد خود اقدام به انتخاب سخت افزار و نرم افزار مورد نیاز خود کرده تا از این راه بتوانند هزینه های خود را به خوبی کنترل کنند.
چارچوب نرم افزاری که این دستگاه در اختیار کاربر قرار می دهد امکان وارد کردن و اجرای نرم افزارهای نوشته شده توسط کاربر را در داخل دستگاه می دهد و از این راه بستر ایده آلی را برای نوآوری باز در اختیار بهره برداران از این دستاورد قرار می دهد. از آنجا که این دستگاه ویژگی های متنوعی نظیر امنیت بومی را بطور یکجا ارائه می کند، استفاده از آن در شعب بانکی و دیگر ادارات حساس، علاوه بر میلیونها دلار صرفه جویی در هزینه های ارزی، موسسات را از اجبار به خرید تجهیزات متنوع شبکه آزاد می کند.
اهمیت این موفقیت زمانی آشکار می شود که بسیاری از تحولاتی که هم اکنون در قالب الکترونیکی شدن شبکه بانکی از آنها یاد می شود بدون وجود ابزار ارتباطی همچون 'آریاگیت' که قادر باشد به طور مستمر و با ضریب امنیتی بالا به انتقال حجم روز افزون داده های بانکی کمک کند، میسر نمی شد.
با تلاش مستمر متخصصان مدیریت تحقیقات و پشتیبانی فنی شبکه شرکت خدمات انفورماتیک، این نرم افزار در میان 537 طرح ارائه شده در بیست و هشتمین جشنواره بین المللی خوارزمی، توانست رتبه سوم را به دست آورد.
این در حالی است که پیش از این نیز این شرکت در حوزه بومی سازی و به روز رسانی این فناوری با کسب گواهی در حوزه فناوری ارتباطات ماهواره‎ای از موسسه بین المللی SATLABS (وابسته به آژانس فضایی اروپا) توانست ایران را در زمره معدود کشورهای دارنده این فناوری قراردهد.
اقتصام(1) 9141**1558

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال