نماینده مجلس انگلیس عوام انگلیس درگفت وگو با ایرنا:

بااسلام هراسی مخالف هستیم/نامه آیت الله خامنه ای هوشمندانه وعالی بود

ایرنا - لندن - 'جورج گالووی'، نماینده مجلس عوام انگلیس ضمن ابراز مخالفت با جریان اسلام هراسی در غرب، به نامه آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی به جوانان اروپا و آمریکای شمالی اشاره کرد و گفت: این نامه عالی، هوشمندانه و بسیار خوب نوشته شده بود.

'جورج گالووی'، نماینده مجلس عوام انگلیس در گفت وگوی اختصاصی با ایرنا، با اظهار تاسف از رویکرد منفی رسانه های غربی در قبال جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد که اگر غربی ها بویژه جوانان کاملا از متن نامه آیت الله خامنه ای و نامه هوشمندانه ایشان مطلع می شدند، قطعا تحت تاثیر قرار می گرفتند.
نماینده منطقه 'بردفورد وست' از حزب 'ریسپکت' خاطر نشان ساخت: موضوعاتی که در آن نامه به کار رفته، به درستی انتخاب شده بود و اگر مردم بیشتری در غرب می توانستند آن را مطالعه کنند مطمئنا از هوشمندی و ذکاوت واژه های بکار رفته شده در آن، تحت تاثیر قرار می گرفتند.
گالووی گفت: متاسفانه ما رسانه هایی داریم که نسبت به ایران دیدگاه خصمانه ای دارند و همین امر سبب شده است بسیاری از مردم انگلیس و غرب از این نامه مطلع نشوند؛ اما امیدوارم 'انشاءالله' یک روز آن را بخوانند.
این نماینده مجلس در پاسخ به این سووال که چه بخشی از نامه رهبر معظم انقلاب مورد توجه وی قرار گرفته است، گفت: به نظر من، اینکه ایشان جوانان را مخاطبشان قرار دادند، بسیار قابل توجه بود؛ چرا که آنها براساس تعریف صورت گرفته، آینده ساز هستند.
وی افزود: ایشان به درستی در این نامه اشاره کردند که آنها نباید از والدین خود و یا سیاست های کشورشان تبعیت کنند اما در عین حال آنها میراث دار جهانی هستند که هم اکنون سرنوشت آن بدست شان رقم خواهد خورد.
گالووی همچنین با اشاره به حملات مسلحانه اخیر در پاریس و کپنهاگ، که منجر به افزایش اسلام هراسی در اروپا گردیده است، گفت: این حرکت های جنایت آمیز، مخالف تفکر اصیل اسلامی و مسلمانان است و به نظر من باید با گسترش آن مقابله کرد.
این نماینده مجلس عوام انگلیس گفت: افراد احمقی که در لیبی، سوریه و عراق جنایات مخوفی را انجام می دهند، ظاهرا می خواهند سقف را بر سر مسلمانان جهان خراب کنند.
وی با بیان اینکه هم اینک ' شمار زیادی از مسلمانان در انگلیس با مشکلات اقتصادی و اجتماعی مواجه هستند'، افزود: این وقایع بر زندگی عادی، کاریابی، تردد و کرامت انسانی مسلمانان تاثیر منفی گذاشته است.
این نماینده مجلس عوام انگلیس افزود: 'متاسفانه این اتفاقات تاثیر منفی درمعرفی چهره راستین اسلام گذاشته است به نحوی که مادرم بعد از چهل و پنج سال فعالیتم با جامعه مسلمانان، به دنبال یکی از جنایات اخیر گروه داعش گفت: چطور می توانی با این همه اتفاقاتی که رخ می دهد تا این حد به مسلمانان نزدیک باشی.'
وی گفت: 'برای من دردآور است که این سخنان را از زبان مادرم بشنوم در حالی که او این سخنان را می گفت و گریه می کرد.'
این نماینده مجلس در پاسخ به پرسشی درخصوص اظهارات اخیر دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس در مورد وضعیت امنیت یهودیان در انگلیس گفت: من درخصوص اظهارات آقای نخست وزیر اطلاعی ندارم اما خانم 'ترزا می' وزیر کشورعنوان کرده است همانگونه که انگلیس بدون حضور یهودیان، انگلیس نیست، به همان میزان هم بدون حضور مسلمانان، هندوها و سایر اقلیت ها، انگلیس نخواهد بود.
وی ادامه داد: البته اظهارات کامل 'ترزا می ' توسط رسانه ها انگلیسی منتشر نشد و تنها بخش اول آن بیان گردید؛ اما اساسا ما با هرگونه نژاد پرستی، یهودی ستیزی و اسلام هراسی مخالف هستیم.
گالووی با اشاره به سابقه طولانی یهودی ستیزی در انگلیس گفت: حتی پیش از اینکه مسلمانان به انگلیس مهاجرت کنند، یهودیان در این کشور دائما مورد اذیت و آزار و اقدامات نژاد پرستانه قرار می گرفتند .
این نماینده مجلس عوام ادامه داد: تا جنگ جهانی دوم مساله زبان یهودیان، رفتار، پوشش زنان، بوی غذا وسایر مسایل آنها از زمره مسائل چالش برانگیز بود.
وی با اشاره به مهاجرت مسلمانان به انگلیس پس از جنگ جهانی دوم، گفت: امروز مسلمانان انگلیسی بالغ بر 7/2 میلیون نفرهستند و سیاست های دولت مبنی بر مقابله با افزایش میزان مهاجرت و نیز رویکرد نژاد پرستانه جامعه در کل، باعث گردیده در حال حاضر مسلمانان تحت فشار قرار گیرند.
این نماینده مجلس افزود: جرایم اسلام ستیزانه و نژادپرستانه علیه مسلمانان در انگلیس هم اکنون به مراتب بیشتر از جامعه یهودیان است.
وی با اشاره به انتشار آماری از سوی کانون 'امنیت اجتماعی - یهودیان' در ارتباط با حرکت های یهودی ستیزانه در انگلیس، افزود: اگرچه این یک ارگان یهودی است و سابقه طولانی درامور سیاست های صهیونیستی دارد ولی موارد عنوان شده از سوی آن، غیر قابل اغماض است، هر چند نباید در رابطه با آن نیز مبالغه شود چرا که در آمار آنها حملات و اهانت های یهودی ستیزانه در شبکه های اجتماعی هم منظور می شود!.
گالووی تصریح کرد: اگر بخواهیم اینطور به قضیه نگاه کنیم، من ماهانه هزار نمونه از آن را نسبت به خودم در شبکه های اجتماعی دریافت می کنم.
وی گفت: این را نمی گویم که از ارزش این قبیل جرائم کم کنم، بلکه آنها بسیار با اهمیت هستند و من مرتبا با این قبیل جرائم مواجه هستم؛ اما به اعتقاد من به اندازه حمله (واقعی) دارای اهمیت نیستند.
نماینده مجلس عوام انگلیس که پیش از این بدلیل مواضع ضد صهیونیستی و طرفداری از فلسطینی ها بارها مورد حمله و ضرب و شتم قرار گرفته است، با بیان اینکه حس حمله را به خوبی درک می کند، گفت: کمر من هنوز به دلیل یکی از حملاتی که به من شد، هنوز شدیدا درد می کند.
جورج گالووی اخیرا در جمع تعدادی از صاحب نظران مسلمان در جریان یک برنامه تلویزیونی خاطر نشان کرد که برای مقابله با گروه تروریستی داعش باید یکصدا شد.
وی با اشاره به پیشروی داعش در مرزهای لیبی و خطر ورود آنها به خاک اروپا، خاطر نشان ساخت که درحالی که می توان ساعت ها بر سر سیاست های دوگانه غرب نسبت به مسلمانان بحث نمود اما پیش از آن می بایست با داعش مقابله نمود.
گالووی همچنین از مداخله نظامی کشورهای غربی برای مقابله با داعش انتقاد کرد و اظهار داشت که کشورهای اسلامی می بایست در قالب یک ائتلاف نظامی با داعش مقابله کنند.
اروپام**ن**1552

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال