واعظی:

موتور جستجوی داخلی بهتر از خارجی امانت داری می کند/ موتور جستجوی ایرانی فیلترینگ ندارد

تهران - ایرنا - وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات با بیان اینکه دولت حامی حریم خصوصی افراد است و شرکت های خصوصی بهتر از شرکتهای خارجی امانت داری می کنند ، گفت: موتور جستجوی داخلی بهتر از خارجی امانت داری می کند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا ، محمود واعظی روز یکشنبه در حاشیه رونمایی از موتور جستجوی ایرانی یوز در خصوص اینکه این موتور جستجو به نوعی دولتی است، افزود: دولت تنها نقش حمایتی در این پروژه دارد.
وی ادامه داد: اینکه مردم فکر کنند اگر از گوگل استفاده کنند اطلاعات آنها محفوظ است اما در موتور جستجوی داخلی محفوظ نیست اشتباه است یا آشنایی از فضای مجازی ندارد .
وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات اظهارداشت: دولت تنها از شرکت های خصوصی که در فضای مجازی فعال هستند حمایت می کند و به محض اینکه شرکت ها به سود دهی برسند دولت کاری به آنها نخواهد داشت .
واعظی تصریح کرد: همواره از مردم خواسته ایم سعی کنند تا جایی که امکان دارد اطلاعات خصوصی خود را در شبکه های اجتماعی قرارندهند.
وی در خصوص نحوه فیلترینگ در موتور جستجوی ایرانی نیز گفت: صفحاتی که در دیتا سنتر این موتور جستجو قراردارد قابل قبول هستند و نیازمند فیلترینگ نیست و حتی در زمینه واژه های سیاسی نیز فیلترینگ وجود ندارد .
وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات در خصوص تضمین موفق بودن این پروژه نیز افزود: این بستگی به خود شرکتها دارد واگر بتوانند نیازمندیهای مردم را تامین کنند قطعا موفق خواهند شد .
واعظی خاطر نشان کرد: با راه اندازی دو شبکه اجتماعی ساینا و بیسفون در حال حاضر شبکه اجتماعی ساینا بنابر آمار 100 هزار نفر مراجعه کننده دارد واین درحالی است که شبکه اجتماعی بیسفون بیش از 700 هزار کاربر دارد .
وی گفت: دولت هرآنچه را که فرزندان این آب و خاک تولید کنند که در راستای اهداف نظام باشد حمایت خواهد کرد ولی چگونگی موفقیت آن بسته به نوع خدماتی است که ارائه می کنند .
وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات افزود: در سال جاری 90 میلیارد تومان برای این پروژه ها در بودجه مصوب شد که این میزان برای سال آینده به 120 میلیارد تومان افزایش یافته است بنابراین نگاه ما حمایت از چنین طرح هایی است .
واعظی در خصوص اینکه موتور جستجوی ایرانی چه خلائی را پر خواهد کرد، گفت: اگر چه جامعیت گوگل از موتور جستجوی ایرانی یوز بیشتر است ولی مزیت یوز در این است که اگر بخواهیم جستجوی صفحات فارسی را انجام دهیم سرعت بالاتر وجامعیت بیشتری دارد .
اقتصام (3) 1053 ** 1574

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال