معاون امور مجلس کتابخانه های کشور:

کتابداران نسبت به وضعیت نشر کتاب، اطلاعات خود را روز آمد کنند

کرج-ایرنا- معاون امورمجلس و مشارکت نهاد کتابخانه های عمومی کشور گفت: کتابداران باید نسبت به وضعیت نشر کتاب، اطلاعات خود را روزآمد کنند وازاقدامات انفعالی بپرهیزند.

به گزاش خبرنگارایرنا، حجت الاسلام ˈسید محمدرضا واحدیˈ شامگاه چهارشنبه درآیین تودیع و معارفه مدیرکل کتابخانه های عمومیاستان البز که درمحل سالن اجتماعات کتابخانه امیرکبیر کرج برگزارشد، افزود: آشنایی با منابع جدید مطالعه و اوضاع نشردر کشور برای کتابداران بسیار مهم و ضروری است.
وی اظهار کرد: فقط نهاد کتابخانه ها، متولی افزایش سرانه ها در این بخش نیست بلکه بخش کتاب و کتابخوانی نیاز به مشارکت همگانی دارد.
واحدی با اشاره به اینکه احداث و نوسازی کتابخانه ها بخشی از وظایف نهاد کتابخانه ها است، گفت: باید تلاش کنیم تا به راهبردی اساسی درامر ترویج مطالعه دست یابیم.
وی با تاکید بر ضرورت ارتباط تنگاتنگ بین ادارات کل کتابخانه ها و ائمه جمعه افزود: امامان جمعه با توجه به اشراف کاملی که نسبت به امور ومسائل فرهنگی دارند پشتوانه بسیار محکمی برای بخش کتابخوانی خواهند بود.
این مسوول توجه به معنویت را مهم تر از تامین رفاه در ابعاد مختلف دانست و بیان داشت:
ه طی سالهای اخیر و پس از پیروزی انقلاب اسلامی، کشورمان درزمینه های علمی پیشرفت خوبی داشته است.
معاون امور مجلس نهاد کتابخانه های کشوراظهار داشت: دشمنان نظام اسلامی همواره در تلاش برای در هم آمیختن فرهنگ مبتذل غربی با ارزش ها اسلامی هستند اما با همت و تلاش مضاعف خادمین عرصه فرهنگ هیچ گاه این دشمنان به اهداف خود دست پیدا نمی کنند.
ˈرمضانعلی محسنیˈ مدیرکل سابق کتابخانه های عمومی استان البرز دراین آیین به فعالیت های خود در چند سال اخیر اشاره کرد وگفت: از سال 88 تاکنون فضای کتابخانه های استان از 15 هزار مترمربع به 28 هزار مترمربع افزایش یافته است.
وی افزود: همچنین در این مدت 80 هزار کتاب فرسوده از کتابخانه های استان خارج و کتاب های جدید جایگزین آنها شده است.
وی اظهار داشت: تعداد کتاب های موجود در کتابخانه های عمومی البرز به بیش از یک میلیون 25 هزار جلد افزایش یافته که رشد بیش از سه برابری نسبت به قبل از سال 88 نشان می دهد.
مدیر کل سابق کتابخانه های عمومی استان البرز در پایان تعداد اعضای کتابخانه های این استان را بیش از 104 هزار عضو عنوان کرد.
در این آیین حجت الاسلام ˈشمس الله فلاح ˈ که پیش از این رئیس اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان فردیس بود به عنوان مدیرکل جدید نهاد کتابخانه های عمومی استان البرزمعرفی و از خدمات پنج ساله رمضانعلی محسنی دراین نهاد قدردانی شد.ک/2
7417/ 6155

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال