تارنمای شبکه مطالعات سیاستگذاری عمومی افتتاح شد

تهران- ایرنا- همزمان با برگزاری جشنواره بین المللی فارابی، تارنمای «شبکه مطالعات سیاستگذاری عمومی» و «شبکه اتاق فکر استان ها» افتتاح شد.

به گزارش ایرنا، تارنمای «شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی» که مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری، آن را طراحی و اجرا کرده است با هدف افزایش مشارکت نخبگان کشور در سیاست گذاری عمومی و ارتقای سطح گفت وگو اجتماعی برای افزایش کارآمدی و کیفیت سیاست های عمومی کشور راه اندازی شده است.
این شبکه در هفت حوزه شامل محیط زیست، اقتصاد، فرهنگی و اجتماعی، بهداشت و سلامت، سیاست داخلی، سیاست خارجی، علم، فناوری و نو آوری، فعالیت کرده و انواع متون سیاستی را در این حوزه ها منتشر می کند.
بخشی از این تارنما به انتشار متون تولید شده توسط «شبکه اتاق فکر استان ها» اختصاص دارد.
اتاق فکر استان ها با همکاری مرکز بررسی های استراتژیک و معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در دانشگاه های مادر هر استان راه اندازی شده است.
این شبکه در پی جلب مشارکت نخبگان استان ها در گفت وگوی ملی و استانی برای بررسی مسایل و ارایه راه حل هاست.
پیش از این رییس جمهوری در چندین سخنرانی از نخبگان کشور خواسته بود تا وارد گفت وگو و بررسی درباره مسایل کشور شده و راه حل های مناسب را ارایه کنند.
راه اندازی هر دو شبکه در راستای فراهم کردن زمینه ای برای عملی شدن این خواسته رییس جمهوری و افزایش تعامل جامعه، دانشگاه و دولت صورت گرفته و با آدرس npps.ir قابل دسترس است.
سیام**1429

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال