گواهی نامه تایید توانمندی فناورانه به چهار شرکت اعطا شد

تهران- ایرنا- اعضای حاضر در بیست و دومین جلسه شورای ممیزی توانمندی های فناورانه سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران، با صدور گواهی نامه تایید توانمندی فناورانه به چهار شرکت فناور موافقت کردند.

به گزارش گروه علمی ایرنا از سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران، بیست و دومین جلسه شورای ممیزی توانمندی های فناورانه با حضور مدیرکل دفتر مرکزی ارتباط با دانشگاه و صنعت سازمان پژوهش های علمی و صنعتی، نماینده وزارت صنعت، معدن و تجارت، نماینده سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران و جمعی از اعضای هیات علمی برگزار شد.
در این جلسه پس از بررسی چندین توانمندی فناورانه اظهار شده از طرف شرکت های تولیدی و خدمات فنی و مهندسی با اعطای گواهی نامه تایید توانمندی فناورانه به چهار شرکت توانمند موافقت شد.
شرکت تولیدی تحقیقاتی ساخته های نسوز گهرسرام برای توانمندی فناورانه با عنوان 'تولید صنعتی جاذب آلومینای فعال'، شرکت صنعتی و بازرگانی صحت برای توانمندی فناورانه با عنوان 'تولید محصولات شوینده و بهداشتی حاوی عصاره گیاهان بومی ایران'، شرکت ساحل صید کنارک برای توانمندی فناورانه با عنوان 'تولید کنسرو خوراک ها و خورشت های تن ماهیان' و شرکت فراپاکس شیراز برای توانمندی فناورانه با عنوان 'طراحی و ساخت قطعات کامپوزیتی تقویت شده با الیاف شیشه' موفق به اخذ گواهی توانمندی فناورانه شدند.
سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران که حداکثر استفاده از توان فنی و مهندسی و وظیفه اطلاع رسانی نیازهای دستگاه های اجرایی کشور را برعهده دارد، ارزیابی و ثبت توانمندی های فناورانه شرکت های تولیدی کشور را به اجرا گذاشته است.
این برنامه از سال 1389 در راستای توسعه تولیدات دانش بنیان و فناوری محور به عنوان زمینه ساز و تضمین کننده استقلال اقتصاد کشور از منابع نفتی در حال اجرا است.
با توجه به صدور گواهی نامه مطابق با سطح توانمندی شناسایی شده، امکان طبقه بندی شرکت های فنی و مهندسی تولیدی از نظر درجه توانمندی فناورانه میسر می شود.
علمی(1)1055**1834

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال