مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران:

81 درصد آموزش های فنی و حرفه ای در آموزشگاه های آزاد ارائه می شود

تهران - ایرنا - مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران گفت: بیش از 81 درصد آموزش های مهارتی این استان در آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای ارائه می شوند.

'حمیدرضا خانپور' روز یکشنبه درگفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان ضرورت تقویت آموزشگاه های سطح استان خاطر نشان کرد: موسسات کارآموزی فنی و حرفه ای آزاد با تعامل بیش از پیش در توسعه فضای کسب و کار تلاش می کنند.
وی گفت: بخش زیادی از توسعه فرهنگ کاربلدی و مهارت آموزی با رویکرد افزایش تولیدات ملی و خودکفایی اقتصادی با ارائه برنامه و راهکار در آموزشگاه های آزاد محقق می شود.
خانپور با بیان اینکه برخی از موسسات آزاد در این استان با مشکلاتی روبرو هستند افزود: آسیب شناسی و ریشه یابی مشکلات این موسسات در روانسازی فعالیت های آنان در حوزه اجرایی کمک کرده و موجب رفع مشکلات این بخش می شود.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران، با بیان نقش هیات نظارت بر آموزشگاه های آزاد در تسهیل امور خاطر نشان کرد: تاکنون با تلاش این هیات، برخی مشکلات از جمله موازی بودن برخی رشته ها در آموزشگاه های دولتی با آزاد و مشکل طولانی شدن زمان صدور پروانه تاسیس آموزشگاه های آزاد در این استان رفع شده است.
وی گفت: به منظور رفع کامل مشکلات در این نوع آموزشگاه ها، رسیدگی به امور آنان و توسعه بخش خصوص در اولویت دستور جلسات هیات نظارت قرار دارد.
به گفته خانپور در حال حاضر بیش از سه هزار آموزشگاه آزاد در استان تهران خدمات ارائه می دهند.
تهرام/7244/1348

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال