مردی که اسب شد، سخت ترین فیلم فجر

تهران - ایرنا - تهیه کننده فیلم «مردی که اسب شد»، گفت: شاید در ظاهر فیلم ما آرام باشد، اما یک نوع خشونت در فیلم نهفته که می توان آن را سخت ترین فیلم جشنواره فجر دانست.

به گزارش روز شنبه گروه فرهنگی ایرنا، ویژه برنامه 'یک فیلم، یک سلام' ظهر امروز شنبه 27 دی میزبان علی اکبر ثقفی، ملیسا ذاکر، لئون هفتوان و امیر جعفری با فیلم 'مردی که اسب شد' شد.
در خلاصه داستان این فیلم سینمایی آمده است: من دیگر نمی توانم بدون گاری راه برم و بایستم، اسب نمی توانست راه برود و بایستد من..اسب...اسب...من...
در ابتدای مراسم، علی اکبر ثقفی تهیه کننده این فیلم با اشاره به اینکه 'مردی که اسب شد' اولین فیلمی است که در رونمایی آن کارگردان حضور ندارد، گفت: این فیلم حال و هوای فیلم های امیرحسین ثقفی (کارگردان) را دارد، ولی با این وجود یکی از متفاوت ترین فیلم های او به شمار می رود.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی جشنواره بین المللی فیلم فجر، وی درباره ایده شکل گیری این فیلم نیز توضیح داد: این ایده سال ها در ذهن امیرحسین ثقفی بود با توجه به بازخوردهایی که این فیلم به دنبال داشت، خواهید دید که در حال و هوای دیگری ساخته شده است.
ثقفی تاکید کرد: این فیلم در استان های مازندران، گیلان و گلستان تولید شد و 5 ماه بازبینی لوکیشن داشتیم که در کل شاهد 50 سکانس خواهیم بود.
وی درباره فیلمبرداری امیر جعفری گفت: امیر جعفری با انرژی که گذاشت باعث شد فیلم با فیلمبرداری خوبی ساخته شود و با دغدغه هایی که قبل از فیلمبرداری داشتیم گروه به خوبی توانست انرژی خود را برای بهتر شدن فیلم بگذارد.
این تهیه کننده افزود: وقتی فیلم را ببینید متوجه می شوید که جعفری تمام تلاش خود را برای فیلمبرداری خوب انجام داده است.
ثقفی، با اشاره به انتخاب بازیگران و تیزر فیلم گفت: ابتدا در رابطه با تیزر فیلم باید به این موضوع اشاره کنم که ما هنوز تیزر آماده ای نداریم و همچنین در رابطه با بازیگران فیلم، من همیشه راغب بودم که در این کار از بازیگران چهره استفاده شود هم برای دیده شدن فیلم و همچنین جذب گیشه، اما پسرم با این موضوع مخالف بود.
وی با بیان اینکه با اطمینان این فیلم را ساخته است، تصریح کرد: باید فیلم دیده شود چراکه معتقدم یکی از متفاوت ترین فیلم ها خواهد بود. با سیاستی که دبیر جشنواره دنبال کرده است این فیلم در گروه هنر و تجربه رونمایی خواهد شد.
این تهیه کننده درباره گرفتن سیمرغ در جشنواره افزود: بعضی از فیلم ها بعد از سالها ماندگار می شوند اما من معتقدم این جشنواره تنها جشنی است و هر تصمیمی که داوران در ارتباط با فیلم ها مدنظر قرار دهند مورد احترام من است.
در این فیلم بازیگرانی چون محمود نظرعلیان، لئون هفتوان، مزدک میرعابدینی، ملیسا ذاکری، احمد محمدی، میثم غنی زاده، بهمن صادق حسنی به ایفای نقش می پردازند.
ویژه برنامه 'یک فیلم؛ یک سلام'، با هدف معرفی 33 فیلم حاضر در بخش مسابقه سی و سومین جشنواره فیلم فجر از هفته گذشته در گالری پردیس سینمایی ملت آغاز و تا دوشنبه 29 دیماه جاری ادامه دارد.
سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم فجر از 12 تا 22 بهمن در 29 سالن سینمایی و برج میلاد برگزار می شود.
فراهنگ**9246**1027

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال