پرواز مستقیم برلین-تهران از سرگرفته می شود

برلین - ایرنا - مدیرعامل خطوط هواپیمایی 'جرمانیا' از تصمیم این شرکت برای برقراری پروازهای مستقیم به ایران از شهرهای برلین ،هامبورگ و دوسلدورف از تاریخ 20 فوریه 2015 (اول اسفند 1393 ) خبر داد.

'کارستن بالکه' در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا در برلین با بیان این مطلب، خاطرنشان کرد:با توجه به افزایش بی سابقه سفر به ایران از یک سال گذشته که در نتیجه بهبود شرایط و نتیجه بخش بودن مذاکرات هسته ای و همچنین لغو تدریجی تحریم ها علیه این کشور بوده، شرکت هواپیمایی جرمانیا تصمیم گرفت پروازهای مستقیم به دو شهر ایران را در دستور کار خود قرار دهد.
به گفته مدیرعامل جرمانیا ایرلاینز، براساس قرارداد منعقده از تاریخ 20 فوریه هر هفته چهار پرواز مستقیم از شهرهای برلین و دوسلدورف به تهران و یک پرواز نیز از هامبورگ به شهر مقدس مشهد انجام خواهد داد.
بالکه زمان نخستین پرواز مستقیم شرکت هواپیمایی جرمانیا به تهران را روز جمعه 20فوریه از فرودگاه دوسلدورف و دومین پرواز مستقیم را روز یکشنبه 22 فوریه ( سوم اسفند) از فرودگاه شونه فلد برلین به تهران اعلام کرد.
وی تاریخ سومین پرواز مستقیم این شرکت را روز چهارشنبه 25 فوریه ( 6 اسفند) و از فرودگاه هامبورگ به مقصد مشهد عنوان کرد.
به گفته بالکه، پروازهای مستقیم برلین - تهران دو بار در هفته و در روزهای یکشنبه و چهارشنبه ، پرواز مستقیم دوسلدورف به تهران برای روزهای دوشنبه و جمعه هر هفته طراحی شده است و پرواز مستقیم هامبورگ به مشهد نیز یک بار در هفته و در روز چهارشنبه انجام می شود.
این مدیر هواپیمایی قیمت اولیه بلیت یک طرفه برلین به تهران را 220 یورو، دوسلدورف - تهران 230 یورو و هامبورگ به مشهد را 250 یورو اعلام و تاکید کرد که قیمت ها ثابت نیست و بسته به شرایط قابل تغییر است.
بالکه گفت: پرواز های مستقیم این شرکت به تهران و مشهد با استفاده از هواپیماهای ایرباس A319 و بوئینگ 700-737 با ظرفیت حداکثر 150 مسافر انجام خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه جرمانیا ایرلاینز سابقه زیادی در پرواز به کشورهای منطقه خاورمیانه از جمله لبنان و عراق دارد، تاکید کرد: به طور قطع افزایش تقاضای سفر به ایران،نتیجه بخش بودن مذاکرات هسته ای و لغو تدریجی تحریم ها نقش مهمی در تصمیم گیری ما برای راه اندازی خطوط پروازی مستقیم بین دو کشور داشته است.
بالکه ابراز امیدواری کرد با تقویت روابط سیاسی،اقتصادی و تجاری غرب با ایران در آینده نزدیک ، مسافرت به این کشور نیز رشد قابل توجهی یابد و این شرکت هواپیمایی نیز پروازهای خود را به ایران افزایش دهد.
اروپام*3*456*1701 **1561** 1583 **

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال