ناآرامی ها درارمنستان دراعتراض به قتل اعضای یک خانواده توسط یک سرباز روس

مسکو- ایرنا - اعتراضات عمومی در ارمنستان برای دومین روز متوالی در اعتراض به قتل اعضای یک خانواده ارمنی توسط سرباز روس جریان دارد و امروز به زد و خورد تظاهرکنندگان با ماموران پلیس انجامید.

به گزارش ایرنا، رسانه های روسی ازجمله خبرگزاری اینترفاکس روزپنجشنبه اعلام کرد: چند هزار نفر با اجتماع در برابر ساختمان کنسولگری روسیه درشهر گیومری ارمنستان اعتراض خود را به قتل شش نفر از اعضای یک خانواده ارمنی اعلام کردند.
معترضان خواستار تحویل سرباز قاتل روس به نهادهای قضایی ارمنستان برای محاکمه و مجازات مطابق قوانین این کشور شدند.
حادثه قتل بامداد روز 12 ماه ژانویه جاری رخ داد و والری پرمیاکوف سرباز روس از پایگاه نظامی 102 این کشور در گیومری با اسلحه شش نفر از اعضای یک خانواده را در حالی که در خواب بودند به قتل رساند و کودک دو ماهه این خانواده که بر اثر ضربات چاقو مجروح شده بود به بیمارستان منتقل شد.
سرباز روس که قصد عبور از مرز ارمنستان و فرار به ترکیه داشت دستگیر و به فرماندهی پایگاه 102 روسیه تحویل شد و مقامهای روس اعلام کرده اند این فرد به روسیه منتقل و مطابق قوانین این کشور محاکمه خواهد شد.
معترضان ارمنی امروز دردومین روز اعتراضات و پس از آن که دادستان استان شیراک (که گیومری مرکز آن است) اعلام کرد که سرباز روس به نهادهای امنیتی ارمنستان تحویل نمی شود، درمقابل ساختمان کنسولگری روسیه درگیومری با ماموران امنیتی درگیر شدند که گفته می شود شماری از دو طرف آسیب دیده اند.
روز چهارشنبه نیز 2 هزار نفر از معترضان ارمنی در مقابل پایگاه نظامی روسیه در گیومری اجتماع کرده و خواستار تحویل سرباز روس به ارمنستان شدند.
به گزارش رسانه های روسی، سرژ سرکیسیان رییس جمهوری ارمنستان تحقیقات در مورد پرونده قتل خانواده ارمنی را به دلیل حساسیت مساله تحت کنترل خود گرفته است.
گفته می شود سرباز قاتل روس در جریان بازجویی های اولیه اتهامات وارده را پذیرفته است.
اروپام*5*391/1859

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال