یونسی درگذشت پیشوای مذهبی صابئین مندایی ایران را تسلیت گفت

تهران- ایرنا- دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیت های مذهبی، در پیامی ضمن تسلیت رحلت پیشوای مذهبی صابئین مندایی ایران تصریح کرد: مرحوم طاووسی بزرگ،عاشق دین و میهن بود و بدین جهت یاد و خاطره آن عالم، ستودنی و ماندگار خواهد بود.

به گزارش عصر دوشنبه ایرنا، متن پیام حجت الاسلام والمسلمین علی یونسی به شرح زیر است:
به نام خدا
إِنَّ الَّذِینَ آمَنُواْ وَالَّذِینَ هَادُواْ وَالنَّصَارَی وَالصَّابِئِینَ مَنْ آمَنَ بِاللَّهِ وَالْیَوْمِ الآخِرِ وَعَمِلَ صَالِحاً فَلَهُمْ أَجْرُهُمْ عِندَ رَبِّهِمْ وَلاَ خَوْفٌ عَلَیْهِمْ وَلاَ هُمْ یَحْزَنُونَ (بقره/ ٦٢).
درگذشت روحانی عالی مقام صابئین مندایی ایران، مرحوم گنزورا جبار طاووسی را به همۀ صابئین و مومنان کشور، خصوصاً صابئین مندائی شهر اهواز، تسلیت می گویم.
وقتی عالم و دانشمندی از جهان مادی چشم فرو می بندد، بر مردم آن دیار و سرزمین آسیبی می رسد که هیچ امری جایگزین آن نتواند شد و امروز نیز عالم وارسته و روحانی برجسته ای از صابئین مندایی به دیار باقی شتافت که جامعه مندایی ایران را عزادار و مصیبت زده کرد.
شاهدان عادل و مومنان مندایی گواه خواهند داد که گنزورای صابئین ایران، مرحوم طاووسی بزرگ، عاشق دین و میهن بود و بدین جهت یاد و خاطره آن عالم فرزانه، ستودنی و ماندگار خواهد بود. تربیت جامعه صابئین مندایی مومن، مهربان و معتدل و همچنین تقدیم ده ها شهید و ایثارگر مندایی، در جنگ تحمیلی به ایران عزیز، نشانه دیگری است بر بی بدیل بودن آن عالم فقید.
اینجانب از طرف رئیس جمهور محبوب جمهوری اسلامی ایران؛ دکتر حسن روحانی، رحلت پیشوای مذهبی صابئین مندایی ایران را به همۀ عاشقان و مومنان، تسلیت می گویم و از درگاه پروردگار متعال، برای آن مرحوم علو درجه و رحمت واسعه و برای بازماندگان صبر و شکیبایی، مسئلت دارم.
علی یونسی
دستیار ویژه رییس جمهور
در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی
سیام**7261 /1449

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال