مصرف مواد مخدر و تاثیر آن بر افزایش خشونت های خانگی

شیراز- ایرنا- مدیرکل دفتر توسعه مشارکت های مردمی ستادمبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری گفت:بیش از 60 درصد از خشونت های خانگی اعم از کودک آزاری، همسرآزاری و بیش از 50 درصد طلاق ها در کشور ناشی از مصرف مواد مخدر است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سید حسن موسوی، روز یکشنبه در جشنواره ملی ایده های برتر در حوزه مبارزه با مواد مخدر در شیراز افزود: افزایش پرونده های قضایی مرتبط با این مسایل و افزایش خشونت علیه زنان از حدود پنج درصد در سال گذشته به حدود 9 درصد در سال جاری برای جامعه به عنوان یک تهدید شناخته می شود.
وی ادامه داد: ایجاد امنیت و افزایش ضریب احساس امنیت در جامعه تنها بر عهده مسوولان و دستگاه ها و مجموعه های دست اندرکار نیست بلکه تک تک شهروندان در زمینه ایجاد امنیت مسوول هستند و باید شرایط مشارکت آنها در حوزه تامین امنیت به گونه ای فراهم شود تا شاهد جامعه ای سالم، پویا و برخوردار از امنیت بالا باشیم.
او اظهار کرد: بررسی های سال های 86 و 90 نشان می دهد که چهار عامل لذت، تفریح، کنجکاوی و فرار از مشکلات از اصلی ترین دلایل گرایش افراد به مواد مخدر بوده است .
وی ادامه داد: باید شرایط برای توسعه و گسترش شادی های مشروع در جامعه فراهم شود تا جوانان و دیگر افراد جامعه برای یافتن شادی در دام شادی های زودگذر و مخرب گرفتار نشوند.ک/2
678 /675 /1596

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال