ترکان : پیشرفت طرح توسعه بنادر چابهار رضایت بخش است

چابهار - ایرنا - مشاور رییس جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور گفت: پیشرفت طرح توسعه بنادر چابهار در راستای تاکید رییس جمهوری مبنی بر تسریع در پیشرفت، رضایت بخش است.

' اکبر ترکان ' روز دوشنبه در بازدید از طرح های صنعتی منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار افزود: در سفر اخیر رییس جمهوری محورهای توسعه مشخص شد و روند توسعه در همین راستا راضی کننده است اما در چشم انداز آینده نیازمند اتصال مجموعه بنادر چرخه ترانزیت کالا به شبکه سراسری راه آهن هستیم.
ترکان سرعت پیشرفت طرح توسعه بنادر چابهار در اسکله های شهید بهشتی و شهید کلانتری را رضایت بخش خواند و افزود: صنایع منطقه آزاد چابهار از جایگاه ویژه ای برخوردار است لذا برای تحقق این مهم تسریع در اتصال خط لوله گاز به چابهار ضروری است.
مشاور ارشد رییس جمهوری با بیان این که چابهار به عنوان سومین قطب صنعت خودروسازی مطرح شده است تاکید کرد: ما درصدد برقراری تعامل با خودروسازان بزرگ و بنام دنیا برای راه اندازی فرآیند تولید خودرو در منطقه آزاد چابهار هستیم .
' حامد علی مبارکی ' رییس هیات مدیره و مدیرعامل منطقه آزاد چابهار نیز در این بازدید که از طرح های صنعتی این منطقه از جمله فولاد مکران و مجتمع پتروشیمی نگین مکران و مجتمع پتروشیمی پارس انجام شد، تعامل دستگاههای مرتبط جهت توسعه روند پیشرفت طرح های صنعتی را خواستار شد.
' احمدعلی موهبتی ' معاون استاندار سیستان و بلوچستان و فرماندار شهرستان ویژه چابهار، معاونان و مدیران منطقه آزاد چابهار دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور را در این بازدید همراهی کردند.
1744/653

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال