باسابقه ترین امام جمعه ایران در سرزمین خرداد

تهران-ایرنا-تهیه کننده و کارگردان «قصه هایی از سرزمین خرداد» گفت: این مجموعه مستند این هفته به زندگی آیت الله محمودی، باسابقه ترین امام جمعه کشور اختصاص دارد.

سید رضا حسینی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار رادیو و تلویزیون ایرنا اظهار داشت: مجموعه مستند «قصه هایی از سرزمین خرداد» به فداکاری هایی که در زمان دفاع مقدس از سوی مردم و جوانان شهر ورامین صورت گرفته می پردازد.
وی گفت: این قسمت به زندگی آیت الله سید مرتضی محمودی اختصاص دارد و زندگی و فعالیت های قبل از انقلاب وی را در بر گرفته و فعالیت زمان دفاع مقدس وی را نیز شامل می شود.
حسینی افزود: آیت الله محمودی متولد 1305 در گلپایگان، در حال حاضر امام جمعه و نماینده ولی فقیه در شهرستان ورامین است؛ او در سال 1358 طی حکمی که از دفتر حضرت امام خمینی(ره) برای وی صادر شد، به عنوان امام جمعه این شهر فعالیت های سیاسی، مذهبی، اجتماعی خود را آغاز کرد هرچند از سال ها پیش در ورامین به مبارزه علیه رژیم شاه مشغول بود.
وی ادامه داد: این عالم مجاهد در مقاطع حساس تاریخی، از رسانه منبر برای روشنگری جامعه بهره برد و پس از سال ها خدمات علمی، تبلیغی و اجتماعی در شهر محلات، عازم ورامین شد و با حضور در این منطقه با اخلاق و برخوردهای مردمی خوب توانست مسجد صاحب الزمان(عج) را در مرکز شهر ورامین به محوری ترین سنگر دینی و حرکات سیاسی در این شهرستان تبدیل کند.
این کارگردان اظهار کرد: آیت الله محمودی دارای فعالیت های اجتماعی و انقلابی گسترده ای در دوران پس از پیروزی نهضت است؛ حضور مستمر وی در جبهه های نبرد حق علیه باطل و جمع آوری کمک های مردمی و ارسال آنها به جبهه سبب شده بود که نام ورامین در میان شهرستان های استان تهران بدرخشد.
حسینی یادآور شد: از دیگر خدمات اجتماعی این عالم مجاهد می توان به اعزام گروهی به کرمان در جریان زلزله گلبافت کرمان و ساخت چند باب منزل برای زلزله زدگان آن دیار اشاره کرد.
تهیه کننده و کارگردان «قصه هایی از سرزمین خرداد» گفت: قسمت اخیر این مجموعه با موضوع زندگی آیت الله محمودی، ساعت 19.30 روز سه شنبه 18 آذر و تکرار آن روز بعد ساعت 17:30 از شبکه افق پخش می شود.
فراهنگ**9187**1569

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال