دریافت آموزشهای مهارتی بهترین روش ایجاد اشتغال معلولان است

تهران - ایرنا - مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران گفت: ارائه مهارت های آموزشی فنی و حرفه ای برای رفع معضل بزرگ بیکاری معلولان، یکی از بهترین راه های کسب درآمد و اشتغالزایی برای این قشر از جامعه است.

'حمیدرضا خانپور' روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ارائه آموزش های خاص مهارتی در راستای اشتغال معلولین بسیاری از مشکلات معیشتی و بیکاری این قشر را رفع می کند.
وی افزود: کسب مهارت های بازار محور با سرمایه گذاری اندک و با تکیه بر توانمندی معلولین در اشتغال پایدار و عدم وابستگی معلولان به حمایتهای مالی مستقیم دولت ضروری است.
خانپور تاکید کرد: معلولیت دلیلی بر ناتوانی فرد معلول نیست و آموزش بهترین راه توانمند سازی این قشر است که باید از سوی سازمان های مسوول و اقشار مختلف مردم مورد حمایت قرار گیرد.
مدیر کل فنی و حرفه ای استان تهران با اشاره به عملکرد مطلوب آموزش فنی و حرفه ای استان تهران در ارائه آموزش های مهارتی و فراهم کردن زمینه اشتغال پایدار معلولان، اظهار داشت: معلولین با کسب مهارت و با تکیه بر توانایی و همت خویش می توانند برای استقلال و عدم وابستگی به حمایتهای مالی مستقیم دولت در حوزه های مختلف فرهنگی، اجتماعی و رفاهی گام های بلندی بردارند.
وی ادامه داد: با شناسایی، جذب و به کارگیری معلولین نخبه توسط کارآفرینان توانمند با تشکیل یک تیم قوی و منسجم و با راه اندازی طرح های خود اشتغالی، زمینه های کسب و کار و اشتغال به کار و خود کفایی و عدم وابستگی این قشر فراهم می شود.
خانپور با بیان اینکه برای طرح هایی که ویژه معلولان اجرا می شود نیازمند حمایت خیرین هستیم افزود: اکنون بر اساس تفاهم نامه های موجود در مراکز نگهداری معلولان و برخی خیریه ها آموزش های فنی و حرفه ای به این قشر از جامعه ارائه می شود.
وی یادآور شد: در حال حاضر با اداره کل بهزیستی هماهنگی هایی برای به سازی، ساماندهی و مناسب سازی یکی از آموزشگاه های استان تهران انجام شده تا معلولان بتوانند در آینده نزدیک به راحتی در آموزشگاه حاضر شوند.
تهرام/7244//1348

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال