کوتاه از صدا و سیما؛

دارابی مشاور رییس سازمان صدا و سیما شد

تهران-ایرنا- رییس سازمان صدا و سیما، علی دارابی را به سمت مشاور خود منصوب کرد .

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، محمد سرافراز با صدور حکمی ، علی دارابی را به سمت مشاور رئیس سازمان منصوب کرد .

**نمایان شدن ' سیمای پنهان دنا ' در سیمای فرانسوی شبکه سحر
مستند روایی ' سیمای پنهان دنا ' که در سیمای فرانسوی شبکه سحر زبانگردانی شده، به نمایش گذاشته می شود.
این مستند بر اساس ترجمه ای از پوپک شیروانی به فرانسوی زیرنویس شده است و ویراستاری این متون را شهین فرامرزی انجام داده است.
مستند ' سیمای پنهان دنا ' در 4 قسمت 25 دقیقه ای به فرانسوی زیرنویس شده و در جدول پخش سیمای فرانسوی شبکه بین المللی سحر قرار گرفته است. این برنامه هر روز ساعت 2:20 به وقت تهران به روی آنتن می رود.

**به مناسبت روز جهانی معلولین
رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی به شبکه یک می آید/
مجید قدمی معاون وزیر و رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی، روز چهارشنبه 12 آذر مهمان برنامه حرف حساب می شود تا از اقدامات این وزارتخانه درباره معلولین صبحت کند.
در این برنامه که ساعت 8:10 بطور زنده از شبکه یک پخش می شود مجید قدمی از عملکرد سازمان آموزش و پرورش استثنایی درباره خدمات به معلولین می گوید.

**افغانها را در اوج ببینید
مستند « افغانها در اوج » در یک قسمت 50 دقیقه ای از شبکه مستند پخش می شود.
افغانستان کشوری که سالها درگیر جنگ با تروریست و آشوب بوده است، با شنیدن نام این کشور همه ما یاد طالبان تروریست و جنگ می افتیم در حالی که این کشور درگذشته بدلیل داشتن مناظر زیبا در دنیا شهره بوده است. در این مستند با فتح قله نوشاخ به تماشای زیباییهای طبیعت می نشینیم.
« افغان ها دراوج » چهارشنبه ، 12 آذرماه ، ساعت 16 از شبکه مستند پخش می شود.

**نرگس آبیار با «روز پایان » به شبکه مستند آمد
مستند « روز پایان » ساخته نرگس آبیار که جایزه بهترین مستند نیمه بلند جشنواره سینما حقیقت و همچنین جایزه بهترین مستند جشنواره سوگواره های عاشورایی را کسب کرده است ، مهمان « شبهای مستند » می شود و سپس با حضور نرگس آبیار و سعید قطبی زاده نقد و بررسی خواهد شد.
در این مستند به زندگی شمر خوان کهنسالی پرداخته می شود که در شهر زارچ یزد زندگی می کند و حدود صد سال از عمر وی می گذرد با این حال هنوز روز عاشورا سوار اسب شده و شمرخوانی می کند. او به روایت ماجرای مواجهه راهب با امام حسین(ع) می پردازدو در کنار روایت این پیرمرد مواجه راهب نصرانی در واقع کربلا را با سر امام حسین روایت می شود که هر کدام از افراد زاویه متفاوتی از یکدیگر دارند.
« روز پایان » چهارشنبه ، 12 آذرماه ، ساعت 18 و در قالب « شبهای مستند » از شبکه مستند پخش می شود.

**زندگی شهید چمران در مستند «فرماندهان» روایت می شود
مستند «فرماندهان» چهارشنبه 12 آذر به روایت زندگی شهید چمران می پردازد.
در مستند «فرماندهان» که هرشب به معرفی یکی از فرماندهان و سرافرازان هشت سال دفاع مقدس می پردازد، زندگینامه شهید مصطفی چمران از زبان خانواده و همرزمان ایشان بیان می شود.
این برنامه به همت تأمین برنامه شبکه دو تهیه و تولید شده که چهارشنبه 12 آذر ساعت 1:30 بامداد به مدت 30 دقیقه از شبکه دو پخش می شود.

**گیتی خامنه میهمان رادیو نمایش می شود
فردا ، چهارشنبه 12 آذر ماه ، گیتی خامنه ، مجری مشهور تلویزیون ، میهمان برنامه ی چهل سالگی رادیو نمایش می شود.
در برنامه 'چهل سالگی ' هر کدام از میهمانان که یکی از چهره های مطرح سینما ، تلویزیون ، رادیو، ورزش و سیاست هستند در موقعیتی نمایشی قرار می گیرند و در این فضا دچار شرایط بغرنجی می شوند تا مخاطب با خصوصیات مادی و معنوی آنها آشنا شود و در این برنامه گیتی خامنه که زمانی مجری برنامه های کودک و تلویزیون شبکه یک سیما بود به سوالات مختلفی پاسخ خواهد داد.
'چهل سالگی 'با اجرای احسان کرمی و به تهیه کنندگی سردبیری عمار خطی ، شنبه تا چهارشنبه ساعت 16 به روی آنتن رادیو نمایش می رود.
فراهنگ**9187**1569

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال