مرشد سیدحسن نقیب زاده درگذشت

تهران - ایرنا - مرشد پیشکسوت «سید حسن نقیب زاده» در آخرین لحظات روز دوشنه 10 آذر ماه دار فانی را وداع گفت.

به گزارش ایرنا از فدراسیون پهلوانی و زورخانه ای، سید حسن نقیب زاده در سال 1329 در سبزوار چشم به جهان گشود.
این پیشکسوت مرشدی برای آموختن این هنر اصیل ازسال 1348 از حضور اساتیدی چون مرحوم مرشد عباسعلی نجفی، مرحوم مرشد سید احمد جاجرمی تنها، مرشد خسرو جلالی، مرشد سید مهدی ببر حسینی و مرشد حسین ترشیزیان بهره برده است.
وی ضمن مرشدی در زورخانه های پوریای ولی، ولیعصر و ذوالفقار در سبزوار و باشگاه های پوریای ولی و ایران باستان در لندن، سرشناسان این رشته ورزشی اعم از مرحوم پهلوان احمد وفادار، مرحوم پهلوان شورورزی، مرحوم پهلوان گلکار و مرحوم پهلوان علیرضا سلیمانی را با ضرب و نوای خود بهره مند ساخته است.
مرحوم مرشد سید حسن نقیب زاده سال های متمادی از چهره های حماسه خوان صدا و سیما بود و از جمله خدمتگزارانی بود که نسبت به ساخت زورخانه شخصی اهتمام داشته و همزمان به مرشدی، تربیت مرشدان جوان و مدیریت زورخانه می پرداخت.
این مرشد کهنه سوار با اخلاق و خوشنام سبزواری در دهه 60 با فدراسیون پهلوانی و زورخانه ای همکاری داشته و در زمینه رتبه بندی مرشدان، داوری و تدوین قوانین و مقررات فعالیت های ثمر بخشی داشته است که می توان ریاست هیات پهلوانی و زورخانه ای شهرستان سبزوار و عضویت در کمیته فنی انجمن مرشدان فدراسیون پهلوانی وزورخانه ای ایران را آخرین مسوولیت های وی برای خدمت به توسعه این رشته دانست.
مراسم تشییع پیکر و خاکسپاری زنده یاد استاد سید حسن نقیب زاده صبح امروز سه شنبه 11 آذر و مراسم ترحیم و یاد بود وی از ساعت 14 تا 16 روز پنجشنبه 13 آذر ماه 1393 در سبزوار برگزار خواهد شد.
ورزشی**1067**1590

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال