نماینده مردم پاکدشت: فرهادی از مجلس شورای اسلامی رای اعتماد می گیرد

تهران - ایرنا - نماینده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به فضای حاکم بر مجلس، « محمدفرهادی »وزیر پیشنهادی رییس جمهوری برای تصدی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از مجلس رأی اعتماد خواهد گرفت.

«فرهاد بشیری» روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: درهمین راستا، فرهادی با حضور در جلسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی به سئوالات و ابهامات مطرح شده از سوی اعضای کمیسیون پاسخ داد که اعضای کمیسیون با توضیحات و پاسخ های وی، قانع شدند.
وی اظهار کرد: نظر تعداد زیادی از اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای نسبت به گزینه پیشنهادی دولت برای تصدی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مثبت است.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با توجه به شرایط موجود، سوابق و برنامه های ارائه شده، رفع ابهام نمایندگان به خصوص در رابطه با انتصابات، بورسیه ها، بکار گرفتن افراد کارآمد و بدون حاشیه، پیش بینی می شود فرهادی موفق به کسب رای اعتماد از نمایندگان مجلس شورای اسلامی شود.
محمد فرهادی ( متولد 1328، شاهرود) متخصص گوش و حلق و بینی از دانشگاه مشهد، رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران و وزیر پیشنهادی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است.
فرهادی در گذشته مسوولیت وزارت فرهنگ و آموزش عالی و بهداشت را برعهده داشته است و از دیگر سمت های وی می توان به ریاست دانشگاه تهران، قائم مقام سازمان هلال احمر، مشاور وزیر و دبیر شورای آموزش پزشکی کشور اشاره کرد.
او همچنین، ریاست «صندوق حمایت از پژوهشگران کشور» را از سال 1382 تا بهمن 1389 بر عهده داشته است.
جلسه رای اعتماد نمایندگان مجلس شورای اسلامی به فرهادی برای تصدی وزارت علوم روز چهارشنبه (5 آذر) برگزار می شود.
تهرام/7254/ 1625 / 1539

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال