اوباما: توافق شود، کنگره را متقاعد می کنم

تهران - ایرنا - پایگاه اینترنتی شبکه خبری 'ای بی سی نیوز' گزارش داد: 'باراک اوباما' رییس جمهوری آمریکا با بیان اینکه شکاف ها در مذاکرات هسته ای همچنان 'قابل توجه' است، گفت که خیلی زود است که در مورد احتمال دستیابی طرفین به توافق تا روز دوشنبه سخن گفت.

براساس این گزارش، وی در گفت وگوی اختصاصی به 'جرج استفانوپولوس' مجری برنامه 'این هفته' شبکه ای بی سی نیوز گفت: اگر توافقی حاصل شود، مطمئن است که می تواند کنگره را از بابت قدرت این توافق متقاعد کند.
وی افزود: مطمئن هستم که چنانچه به توافقی دست یابیم، من علاوه بر متقاعد کردن کنگره، می توانم ملت آمریکا را قانع کنم که این کار درستی است.
اوباما اضافه کرد: آنچه یک توافق انجام می دهد، این است که بخش بزرگی از کار از روی میز برداشته و احتمالا یک پروسه طولانی شروع می شود که طی آن نه فقط روابط ایران با ما بلکه روابط ایران و جهان و منطقه شروع به تغییر می کند.
هشتمین دور از مذاکرات ایران با 1+5 در وین در حال برگزاری است و مهلت تعیین شده برای این دور از مذاکرات روز سوم آذر پایان می یابد.
آمریکا و برخی کشورهای غربی درحالی خود را نگران انحراف برنامه های صلح آمیز هسته ای ایران نشان می دهند که جمهوری اسلامی ایران بارها و بارها اعلام کرده قصد دستیابی به سلاح هسته ای را ندارد و برای این کار خود فتوای رهبر معظم انقلاب را نیز بعنوان پشتوانه دینی و شرعی آن دارد و همواره در چارچوب قوانین آژانس بین المللی انرژی اتمی و پادمان عمل کرده و تعهدات خود را برای ایجاد اطمینان از فعالیت صلح آمیز هسته ای خود در مدت گذشته انجام داده است.
ناظران بین المللی بر این باورند درحالی که اوباما و دولتمردان این کشور بدلایل مختلف علاقمندند موفقیت در دستیابی به توافق با ایران را در کارنامه خود ثبت کنند، زیاده خواهی از یکسو و تاثیرپذیری از لابی های صهیونیستی از سوی دیگر، تاکنون مانع رسیدن به این امر شده است.
رسانام**380**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال