نایب رییس شورایعالی نظام پزشکی

حق فنی داروخانه در بازنگری کتاب تعرفه های پزشکی پیگیری شود

تهران - ایرنا - نایب رییس شورایعالی نظام پزشکی تاکید کرد: درج « حق ارایه خدمات دارویی در داروخانه » - حق فنی - در بازنگری کتاب ارزش های نسبی خدمات سلامت باید پیگیری شود.

به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی سازمان نظام پزشکی، «محمود فاضل» گفت: تعرفه خدمات حرفه ای در داروخانه مدت ها است که مورد اجحاف قرار گرفته و با ادعاهای مختلف نه تنها مبلغ واقعی آن در نظر گرفته نشده بلکه بر اصل آن هم خدشه وارد شده است.
فاضل ادامه داد: انجمن داروسازان نیز موظف است بنا براصل وجودی اش و با دلایل علمی و قوی از جایگاه تعرفه در نظام سلامت دفاع کند و درج حق ارایه خدمات دارویی را در کتاب تعرفه ها یا کتاب ارزش های نسبی خدمات سلامت ، پیگیری کند.
وی اظهار داشت: برقراری عدالت بین رشته ای یکی از ادعاهای کتاب ارزش های نسبی خدمات سلامت است و اکنون عدالت در مورد رشته داروسازی به جهت دریافت حق فنی، اجرا نشده است.
وی با بیان اینکه موضوع حق فنی، در زمان تدوین کتاب تعرفه ها در کمیسیون وابسته به شورایعالی بیمه، تشریح و منجر به استقبال تمام اعضای کمیسیون شد، در عین حال افزود: این مهم، صورت جلسه و در پیش نویس کتاب چاپ شد اما در لحظات آخر از بسته ارایه شده به هیات دولت خارج شد.
نایب رییس شورایعالی نظام پزشکی اظهار داشت: در فرصت بازنگری سه ماهه پیش رو، طی جلسه ای که به اتفاق برخی اعضای هیات مدیره انجمن داروسازان با رییس کل نظام پزشکی صورت گرفت، پیشنهادی مکتوب به همراه استدلالات و مستندات لازم به ایشان تقدیم شد.
فاضل اضافه کرد: این موضوع همچنین در جلسه دیگر با مدیرعامل هیات مدیره تامین اجتماعی و نیز جلسه ای با رییس سازمان غذا و دارو به تفصیل تشریح شد و وعده دفاع نیز از سوی آنان داده شد.
این مقام مسوول در سازمان نظام پزشکی افزود: در بازنگری این کتاب که بزودی انجام خواهد شد، لازم است تمام دست اندرکاران ، درج «حق ارایه خدمات دارویی در داروخانه» را در کتاب ارزش های نسبی تا حصول نتیجه پیگیری کنند.
وی تاکید کرد: حاکمیت باید مدعی و حامی وصول حق فنی توسط داروسازان باشد.
اجتمام**7268**1776

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال