رییس پژوهشگاه دانشگاه تهران:

باید حرکت به سمت تولید سیمان خاص باشد

تهران - ایرنا- رییس پژوهشگاه دانشگاه تهران گفت: راه حل ایجاد ارزش افزوده بالا در تولید سیمان کشور تمرکز بر روی تنوع محصول و تولید سیمان های خاص با کاربری ویژه است.

به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، دکتر «محمد عمل نیک» روز شنبه در مراسم گشایش سومین کنفرانس بین المللی صنعت سیمان، انرژی و محیط زیست در سالن همایش های رازی با اعلام این مطلب افزود: از دیگر راه های ایجاد ارزش افزوده در صنعت سیمان استفاده از ضایعات دیگر صنایع به جای استفاده از منابع معدنی در کشور است.
وی اظهار داشت: در حال حاضر از سیمان تنها در کاربری های تازه و ایجاد ساختمان استفاده می شود. این در حالی است که در بسیاری از کشورهای جهان از سیمان به جای آسفالت استفاده می کنند که این امر علاوه بر کاهش آلودگی زیست محیطی باعث ایجاد بازار سودآور در کشور می شود.
رییس پژوهشگاه دانشگاه تهران با تاکید بر اینکه صنعت به ویژه صنعت سیمان باید به سمت استفاده از دانش پژوهشگاه ها برود، گفت: ظرفیت دانشجوی بسیاری از دانشگاه ها و پژوهشگاه ها در خدمت صنایع قرار دارد تا با تعریف پروژه های تخصصی به سمت ایجاد ارزش افزوده برویم.
** 558 میلیارد ریال قرارداد پژوهشگاه دانشگاه تهران با صنعت
وی در بخش دیگری از سخنانش میزان قراردادهای پژوهشگاه دانشگاه تهران را 558 میلیارد ریال عنوان کرد.
وی گفت: هم اکنون 15 قرارداد در حوزه فرهنگ و علوم انسانی، 4 قرارداد در حوزه اقتصادی، 10 قرارداد در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، 8 قرارداد در حوزه صنایع هوا، فضا، 21 قرارداد در زمینه میراث فرهنگی و محیط زیست، یک قرارداد در زمینه طب تجربی و یک قرارداد در حوزه علوم کاربردی بین پژوهشگاه دانشگاه تهران و بخش صنعت امضا شده است.
وی افزود: همچنین 33 توافقنامه با صنایع مختلف منعقد شده است.
سومین کنفرانس بین المللی صنعت سیمان، انرژی و محیط زیست تا فردا در سالن همایش های رازی برپا است.
علمی (3) ** 9190 ** ل.ا**1599

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال