کوتاه از موسیقی :

نادر مشایخی میهمان خانه هنرمندان ایران

تهران - ایرنا - هفتمین برنامه از مجموعه برنامه های 'از مونته وردی تا کیج' در گفت و شنودی با نادر مشایخی، شنبه 1 آذر در خانه هنرمندان ایران برگزار می شود

به گزارش روز سه شنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا ، هفتمین برنامه از مجموعه برنامه های «از مونته وردی تا کیج» به اجرای قطعه ای از یانیس زناکیس آهنگساز یونانی – فرانسوی اختصاص دارد و پس از آن نادر مشایخی به معرفی و بررسی این اثر می پردازد.
یانیس زناکیس در 29 مه 1922 در برایلا، رومانی بدنیا آمد و در 4 فوریه 2001 در پاریس درگذشت. او به خاطر شرکت در نهضت مقاومت، توسط آلمانی ها محکوم به مرگ شد و ناگزیر به پاریس گریخت.
در آنجا وی به آهنگسازی با وجهه جهانی بدل شد. اکوستیک، الکترواکوستیک و آثار چند رسانه ای از جمله کارهای اوست. می توان زناکیس را پیشاهنگ خلق موسیقی دیجیتالی نامید.
علاقه مندان برای حضور در این برنامه می توانند شنبه 1 آذر از ساعت 17 به تالار استاد شهناز خانه هنرمندان ایران مراجعه کنند.

**تمام قد به احترام مجید کیانی به روی آنتن می رود
برنامه رادیویی تمام قد که به بررسی زندگی چهره های تاثیر گذار علمی و فرهنگی و هنری کشورمان اختصاص دارد 30 آبان به مجید کیانی می پردازد.
برنامه رادیویی تمام قد جمعه این هفته 30 آبان از ساعت 30/10 تا 30/11 به بررسی زندگی هنری مجید کیانی اختصاص دارد که از رادیو تهران موج 94 اف ام به روی آنتن می رود.
این برنامه به معرفی چهره های شاخص ملی عرصه فرهنگ و هنر اختصاص دارد و پیش از این نیز برنامه هایی درباره هنرمندانی چون حسین دهلوی، احمد پژمان، امیر اشرف آریانپور، مصطفی کمال پورتراب و امین شهمیری در برنامه تمام قد برای مخاطبان پخش شده است.
مجید کیانی پژوهشگر، ردیفدان و نوازنده سنتور در سومین دوره مراسم چهره های ماندگار به عنوان چهره ماندگار موسیقی معرفی شد و مورد تقدیر قرار گرفت. این موسیقیدان سال گذشته نیز موفق به دریافت نشان فرهنگ و هنر ایران شد.
رضا مهدوی به عنوان کارشناس مجری و نوشین رهگذر به عنوان تهیه کننده تدارک این برنامه را برعهده دارند.
فراهنگ**9252 ** 1569

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال