دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی:

دشمنان تمام تلاش خود را برای تفرقه میان اهل سنت و شیعیان به کار بسته است

قم ـ ایرنا ـ دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی گفت: دشمنان اسلام تمام تلاش خود را برای تفرقه میان اهل سنت و شیعیان به کار بسته است و ما باید هوشیار باشیم.

به گزارش ایرنا، آیت الله 'محسن اراکی' دوشنبه شب در نشست مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم افزود: امروز باید همه مسلمانان را برای ظهور حضرت ولیعصر(عج) آماده کنیم و با وجود برخی اختلاف نظرها، اهل سنت را با شعار برائت از جامعه اسلامی و از امام حسین(ع) جدا نکنیم که این همان سخن و سنت امام صادق(ع)، رهبر معظم انقلاب و مرجعیت قم و نجف است.
وی همچنین جوسازی و التهاب آفرینی در جامعه و ایجاد تفرقه و چنددستگی در جامعه و در میان مردم را از دیگر ویژگی های منافقان عنوان کرد و افزود: کسانی که همواره مردم را از آمریکا و ابرقدرت ها ترسانده اند باید بدانند که کوتاه آمدن در برابر مستکبران غربی حد و مرزی نداشته و آنها هیچگاه از ما راضی نخواهند شد.
وی دربخش دیگری از سخنان خود به نهضت امام خمینی اشاره کرد و گفت: امام راحل لسان
همان امتی است که خداوند متعال در قرآن کریم وعده داده است.
اراکی افزود: بر اساس تفسیر برخی آیات قرآن کریم، ایرانیان پرچمدار تجدید حیات اسلام اند که هیچگاه به خود هراسی راه نمی دهند.
وی خاطرنشان کرد: مشخصه و ویژگی امتی که خداوند متعال در قرآن کریم به آنها وعده داده است، ایستادگی و پایداری در بحبوحه رنج ها و مصائب و یاری رساندن و اطاعت از ولایت و رهبری تحت هر شرایطی است.
دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی با بیان اینکه اطاعت و یاری رساندن به ولایت دو رکن ایمان و مهمترین پیام شهدای کربلاست، اظهار داشت: مشکل جامعه اسلامی از زمان رسول اکرم(ص) تا کنون و یکی از مهمترین ویژگی منافقان، پشت کردن به این دو پیمان اصلی و اساسی است.
وی خانه نشینی امیرالمومنین علی(ع) و روی گردانی مردم از ایشان را از مهمترین مصادیق ظلم اجتماعی دانست و گفت: واقعه عاشورا نقطه اوج پیمان شکنی منافقان در طول تاریخ است، اما امروز پس از رویش نوین اسلام پس از انقلاب اسلامی نفاق و پیمان شکنی و بازگشت از این مسیر جایگاهی ندارد. ک/3
8146/ 550/ 3404

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال