125 استاندارد مشاغل جدید تدوین شد

تهران - ایرنا- مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران از تدوین و بارگذاری 125 استاندارد مشاغل جدید خبر داد.

حمیدرضا خانپور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به لزوم توسعه مشاغل جدید خاطر نشان کرد: با تدوین استاندارد می توان بسیاری از مشاغل جدید را بر اساس تقاضای جامعه آموزش داد و برای افراد بیکار شغل ایجاد کرد.
وی گفت: بسیاری از مشاغل از جمله ماساژ در سایر کشورها رواج دارد و امروزه در ایران نیز افراد بسیاری به آن روی آورده اند که می توان با رعایت ضوابط و تدوین استانداردها این مشاغل را توسعه داد.
خانپور با بیان اینکه باید به سمت تقاضا محوری و بومی سازی حرکت کنیم اظهار داشت: اکنون با برنامه ریزی و تدوین استانداردها و ساماندهی شغل و حرفه جدید می توان در کاهش بیکاری تلاش کرد.
وی استان تهران را قطب مهارت آموزی کشور دانست و افزود: طراحی و برنامه ریزی استانداردها در این استان در حال انجام است و تا پایان سال جاری حدود 300 استاندار جدید مشاغل تدوین می شود.
وی با بیان اینکه این استانداردها در کوتاه مدت با روش های کاربردی ومهارتی آموزش داده می شود گفت: استانداردها به مدت 30 ساعت آموزش داده می شود تا منجر به اشتغال شود.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران بالاترین استاندارها را 18 ماهه و پایین ترین آن را 8 ساعت دانست و خاطر نشان کرد: این استانداردها در غالب گذرهای مهارتی یک روزه به متقاضیان آموزش داده می شود.
وی یادآور شد: در مراکز دولتی آموزش ها رایگان و در آموزشگاه های آزاد نیز با حداقل قیمت ارائه می شود.
به گفته خانپور استاندارد مشاغلی از جمله خدمات پس از فروش محصولات جدید الکترونیکی، آرایش دائم چهره، ماساژ و زیر مجموعه ماساژ، کاردان قهوه با زیرمجموعه قهوه شناسی، فرآوری قهوه، دانش تفت و دم کش قهوه، نوشیدنی های سرد بر پایه قهوه، تاکنون تدوین شده و آموزش داده می شود.
تهرام/7244//1348

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال