بی پولی انتشار دو روزنامه را متوقف کرد

تهران - ایرنا - براساس برخی شنیده ها مدیرعامل موسسه سخن گستر روزنامه های صبح اقتصاد و ایران نیوز انگلیسی را از امروز تعطیل کرده است.

یکی از خبرنگاران صبح اقتصاد که خواست نامش فاش نشود روز چهارشنبه به خبرنگار فرهنگی ایرنا گفت : صبح اقتصاد و ایران نیوز وابسته به موسسه سخن گستر است و نیروهای این دو روزنامه به دلیل مشکلات مالی تعدیل شده اند.
به گفته وی ، مجید آقازاده مدیرعامل موسسه سخن گستر و مدیرمسوول ایران نیوز و صبح اقتصاد با ارسال نامه ای از کارکنان این دو روزنامه اعم از خبرنگار و کارکنان امور اداری و مالی خواسته است تا تسویه حساب کنند.
وی افزود: حمیدرضا نقاشیان به عنوان رییس هیات مدیره و صاحب امتیاز این دو روزنامه است.
براساس برخی اخبار بسیاری از کارکنان این روزنامه ها در 30 ماه گذشته حقوق نگرفته اند و از هشت ماه پیش تاکنون نیز حق بیمه آنان برای سازمان تامین اجتماعی ارسال نشده است.
وی همچنین گفت: برخی کارکنان این روزنامه ها معتقدند وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت کار و امور اجتماعی آنگونه که برای کارفرما اهمیت قائل هستند، به خبرنگاران و سایر شاغلین رسانه ها بهایی نمی دهند.
این مقام آگاه اضافه کرد: طبق اعلام اداره امور مالی یکی از این روزنامه ها حتی کارکنان نمی توانند برای دریافت مطالبات خود، حکم توقیف اموال این روزنامه را بگیرند.
وی در پایان گفت: تاکنون از حدود120 نیروی این موسسه فقط 20 نفر به کار خود ادامه می دادند که به دنبال درخواست تسویه حساب این نیروها نیز از روزنامه منفک شدند.
فراهنگ**1003**1601**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال