روزنامه سعودی فاش کرد:

عامل حمله تروریستی به میدان نفتی شاعر سوریه یک دانش آموزعربستانی بود

تهران - ایرنا - عامل حمله تروریستی 6 آبان ماه به میدان نفتی 'شاعر' در استان 'حمص' سوریه یک دانش آموز دبیرستانی تبعه عربستان سعودی بود.

انتخاب عاملان انتحاری و یورش های تروریستی فقط از میان نیروهای آموزش دیده و فرماندهان گردان ها انجام نمی شود بلکه این بار قرعه عملیات انتحاری گروه تروریستی
'داعش' به نام یک نوجوان عربستانی افتاد.
نوجوانی که هنوز مقطع دبیرستان را به پایان نرسانده گزینه داعش برای انجام یک عملیات تروریستی در میدان نفتی 'شاعر' حمص درشرق سوریه بود.
با آغاز درگیری ها میان تروریست های داعش و ارتش سوریه در ریف حمص در اواخر اکتبر، 'فهد الهاجری' یکی از دانش آموزان دبیرستانی عربستانی به همراه دوست خود ملقب به 'ابی عبدالرحمن المطیری' اقدام به انتجام یک عملیات انتحاری کردند.
روزنامه 'الحیات' عربستان دراین باره نوشت: الهاجری ملقب به 'ابوعزام الشرقی' از ساکنان شهردمام و دانش آموز دبیرستان درس خود را برای پیوستن به گروه تروریستی داعش رها کرده و پس از برقراری ارتباط اینترنتی با تروریست ها و تامین هزینه های سفر خود از سوی آن ها وارد سوریه شد.
'المطیری' که دراین عملیات یکی از همراهان 'الهاجری' بود دراین باره می گوید: به ما اطلاع دادند که عملیاتی که قراراست در میدان نفتی 'شاعر' انجام شود نیازمند چند 'فدایی' است و ازمیان افراد موجود تعدادی برای عملیات انتحاری انتخاب شدند که من و 'الهاجری' نیز درمیان آن ها بودیم.
هنگامی که شب فرارسید کمربندهای انفجاری میان ما تقسیم و سه کمربند به 'الهاجری' رسید. عاملان عملیات از هم جدا شدند، من از سمت راست رفتم زخمی شدم و کمربندم منفجر نشد ولی 'الهاجری' خود را به نیروهای محافظ میدان نفتی رساند و خود را میان آن ها منفجر کرد و زمینه ورود دیگر نیروها را به میدان فراهم ساخت.
میدان نفتی 'شاعر' اواخر اکتبر گذشته به تصرف گروه تروریستی داعش درآمده بود و ارتش سوریه چهارشنبه گذشته (14 آبان) در جریان درگیری با گروه تروریستی داعش توانست آن را از تروریست ها پس بگیرد.
خاورم**632 **1010

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال