با هدف ترویج فرهنگ مطالعه کتاب/

نویسنده جوان ایرانشهری دو هزار جلد کتاب بین عزاداران حسینی توزیع کرد

زاهدان - ایرنا - یک نویسنده جوان شهرستان ایرانشهر استان سیستان و بلوچستان به مناسبت تاسوعای حسینی دو هزار جلد کتاب در میان عزاداران توزیع کرد.

'محمد مومنی' در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، عنوان این کتاب را 'تقویم شیعه در محرم و صفر' عنوان کرد و گفت: توزیع نذر محصول فرهنگی در کشورمان تا حدودی جایش در فهرست نذری ها کم رنگ است.
وی اضافه کرد: با هدف ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی که از تاکیدات مقام معظم رهبری است تصمیم گرفتم همراه همسرم در ماه محرم دو هزار جلد کتاب مذکور را بین جوانان و عزاداران حسینی توزیع کنیم.
به گفته وی این تعداد کتاب به صورت رایگان بین هیاتهای مذهبی و سینه زنی در سطح شهرستان ایرانشهر توزیع شد.
وی که تاکنون با همکاری همسرش 25 عنوان کتاب تالیف کرده است، افزود: توزیع نذری به مناسبت ماه محرم از قرنها پیش پس از حادثه تلخ کربلا به یاد سرور و سالار شهیدان ابا عبدالله حسین(ع ) و 72 تن از یاران با وفایش در میان مسلمانان مرسوم است .
وی ادامه داد: طوریکه دوستداران اهل بیت هر کدام در حد توان مالی نذری می دهند تا ارادت خالصانه و قلبی خود را به شهیدان کربلا نشان دهد.
این نویسنده جوان ایرانشهری با بیان اینکه ماه محرم فرصت مناسبی برای نشر معارف اسلامی است،گفت: در کتاب تقویم شیعه در محرم و صفر، تمام وقایع و اهداف امام حسین (ع) از اول ماه محرم تهیه و تالیف شد و حوادثی که بعد از روز عاشورا بر ای اسرا پیش آمد هم مورد اشاره قرار گرفت.
وی تصریح کرد که محرم و صفر زمان بسیار مغتنمی است تا در چارچوب اشاعه فرهنگ اصیل دینی تلاش شود و به همان میزان که شور حسینی در میان عزاداران افزایش یافته باید با درک عمیق فلسفه محرم و صفر نیز پی ببریم .
قیمت هر جلد کتاب تقویم شیعه در محرم و صفر، 70 هزار ریال است.
7314/2047/1547

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال