راه اندازی دهکده گردشگری سیب 3 تا 5 سال دیگر

تهران- ایرنا- معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: پروژه گردشگری 'دهکده سیب' امین آباد فیروزکوه(استان تهران) طی سه تا پنج سال آینده به بهره برداری نهایی خواهد رسید.

به گزارش روز یکشنبه گروه فرهنگی ایرنا، مسعود سلطانی فر در حاشیه بازدید از پروژه گردشگری 'دهکده سیب' گفت: دولت خود را ملزم و مکلف می داند که از بخش خصوصی در مقوله گردشگری حمایت کند که این مهم از طریق منابع صندوق توسعه ملی و بانک ها به انجام می رسد.
وی با بیان اینکه امیدواریم با شرایط به وجود آمده، بخش خصوصی نیز بتواند تحرک خود را بیشتر کند، اظهار داشت: مجریان پروژه دهکده سیب مطابق برنامه زمان بندی در نظر دارند تله کابین آن را تا دو ماه دیگر و ایستگاه های آن را تا قبل از نوروز 94 راه اندازی کنند.
سلطانی فر با اشاره به اینکه آنچه امروز در دسترس گردشگران داخلی و خارجی قرار دارد، کمتر از چهار درصد بضاعت جاذبه های تاریخی و فرهنگی کشور است، اضافه کرد: ایران اسلامی موزه بزرگی به گستره یک میلیون و 648 هزار کیلومتر مربع است که در آن حدود یک میلیون فضا، مکان، سایت و محوطه تاریخی وجود دارد.
براساس این گزارش،عملیات نصب و راه اندازی تجهیزات تله کابین مجموعه دهکده سیب با حضور مهندسان شرکت دوپلمایر اتریس در محل سایت دهکده سیب حدفاصل دماوند به فیروزکوه آغاز شده است و اکنون در مرحله نصب تاورها و پایه های اصلی و مونتاژ قرار دارد.
تله کابین سیب با 9.5 کیلومتر از نظر مسافت طولانی ترین مسیر تله کابین کشور است و برای نخستین بار در کشور واگن های 8 نفره در این تله کابین استفاده مورد قرار می گیرد.
به گفته مایکل مدیر شرکت دوپلمایر در منطقه خاورمیانه، تمامی تجهیزات و کابین های شرکت دوپلمایر در سوییس و اتریش ساخته می شود و تمام تجهیزات و کابین ها استاندارد TUV را در اختیار دارد.
نخستین و بزرگترین پروژه تفریحی، هیجانی، سرگرمی و ماجراجویی در دهکده کوهستانی سیب، در حدفاصل اتوبان دماوند به فیروزکوه در دست اجراست که پس از تکمیل فرصتی بی بدیل برای تفریح و سرگرمی شهروندان تهران و سایر شهرهای ایران فراهم می کند.
دهکده سیب در 3 سایت مختلف، با کاربری های سرگرمی، و گردشگری،پارک ابی و شهربازی و نیز دهکده اقامتی، هتل و ویلا و در نهایت دهکده سلامت و بیمارستان کوهستانی طراحی شده و قرار است فازهای مختلف پروژه را تله کابین به هم وصل کند.
فراهنگ **9118**1601**

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال