امام جمعه موقت اصفهان: وصله اسید پاشی به افراد متدین نمی چسبد

اصفهان – ایرنا – امام جمعه موقت اصفهان با اشاره اسید پاشی های صورت گرفته اخیر در اصفهان، گفت: مطمئن هستیم فرد مومن و متدین اقدام به چنین عملی نخواهد زد و این وصله ها به افراد متدین نمی چسبد.

به گزارش ایرنا، آیت الله ' سید ابوالحسن مهدوی' در نماز جمعه این هفته شهر اصفهان گفت: این اقدام زشت از جهت عقلی و شرعی محکوم است.
عضو خبرگان رهبری تصریح کرد: بر اساس برخی گزارش ها برخی از قربانیان اسید پاشی از خانواده های متدین هستند و از اینکه اسم آنها به عنوان بدحجاب در رسانه ها مطرح شده است، ابراز نارضایتی کرده اند.
وی به همزمانی موضوع اسید پاشی با تصویب قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر اشاره کرد و افزود: این همزمانی احتمال را به سمتی می برد که فرد یا افرادی که دست به این اقدام زده اند، ابزار دست سرویس های جاسوسی بیگانه اند و یا اینکه در میدان آنها بازی می کنند.
امام جمعه موقت اصفهان به اعلام پیروزی برخی کاندیداها قبل از پایان انتخابات 88 اشاره کرد و افزود: امروز هم رسانه های بیگانه قبل از مشخص شدن عاملان جنابت به متدینین تهمت می زنند.
وی با بیان اینکه انگشت اتهام رسانه های بیگانه در جریان اسید پاشی متوجه نیروهای متدین شده است، افزود: این رسانه ها اگر دلسوز هستند، به فکر مردم کشورهای خود باشند.
عضو خبرگان رهبری با اشاره به سکوت رسانه ها در برابر کشتار سیاه پوستان در کشورهای غربی، گفت: نقض حقوق بشر در آمریکا و اروپا بسیار دیده می شود.
وی تاکید کرد: بیگانگان باید بدانند که اقوام و مذاهب گوناگون با سلایق خود با رعایت حقوق شهروندی بصورت مسالمت آمیز در ایران زندگی می کنند.
آیت الله مهدی تصریح کرد: مسوولان با جدیت و دلسوزی موضوع اسید پاشی را پیگری می کنند و به برگزاری راهپیمایی و تظاهرات نیازی نیست زیرا انگیزه کافی برای شناسایی عامل یا عاملان این اقدام وجود دارد.
وی خاطر نشان کرد: مردم با هوشیاری کامل نسبت به شایعات بی توجه باشند زیرا حفظ آرامش، نیاز جامعه ماست و رسانه هایی که به شایعات دامن می زنند معاند نظام هستند.
امام جمعه موقت اصفهان به نفوذ بهاییت در شبکه بی بی سی و عناد آنها با جمهوری اسلامی اشاره کرد و افزود: باید مراقب بود که این افراد آرامش و نظم جامعه ما را بر هم نزنند.
وی در عین حال از مسوولین خواست با جدیت روند رسیدگی به پرونده اسید پاشی در اصفهان را پیگیری کنند.
وی با اشاره به دهه امر به معروف و نهی از منکر گفت: اگر آمرین به معروف و ناهیان از منکر، امنیت کافی داشتند و این کار توسط مردم انجام می شد و عده ای اراذل و اوباش بستر برهم زدن امنیت جامعه را پیدا نمی کردند.
عضو خبرگان رهبری افزود: وحدت و آرامش جامعه در گرو تذکر لسانی است.
وی همچنین در بخش دیگری از خطبه ها به رحلت آیت الله ' محمدرضامهدوی کنی' رییس فقید مجلس خبرگان رهبری اشاره کرد و افزود: اعتدال و میانه روی، زهد، بی ریایی، صداقت در خدمت و اقدام بر اساس احساس تکلیف از ویژگی های این عالم مجاهد بود.
امام جمعه موقت اصفهان به صدور حکم اعدام آیت الله شیخ النمر روحانی شیعه عربستان توسط دستگاه قضایی این کشور اشاره کرد و ادامه داد: سوابق و صحبت های این عالم در دفاع از اسلام بوده است و صدور چنین حکمی تعجب همه را برانگیخته است.
وی با بیان اینکه ' امیدواریم این حکم اجرایی نشود' ، ابراز امیدواری کرد که این حکم ها سبب بیداری ملت های مسلمان شود.
وی همچنین در خطبه اول نماز به آغاز دهه محرم و صفر اشاره کرد و از مردم خواست نسبت به اجرای شعائر الهی همت داشته باشند و افزود: تعظیم شعائر دینی نشانگر تقوای قلب است.
پ/7134/ 7132 / 1539

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال