معاون رییس و دبیراتحادیه زنان چین:

قرن زنان فرا رسیده است

تهران-ایرنا - معاون رییس و دبیر اتحادیه زنان چین گفت: در جهان امروز، زنان به یکی از عناصر مهم و تاثیر گذار و کلیدی در توسعه ملی اقتصادی و اجتماعی تبدیل شدند و در واقع اکنون قرن زنان است.

به گزارش دوشنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا، خانم یو هونگ چیو در نشست تخصصی 'زنان و توازن ، مشارکت های اقتصادی و استراتژی های جمعیتی'، افزود: زنان با تلاش ها و کوشش های مداوم، از نظر سطح دانش و توانمندی شان در سطح بالایی در جامعه قرار گرفته اند و تبدیل به عنصر مفید شده اند.
وی تاکید کرد که پیشرفت و توسعه زنان یکی از شاخص ها و معیار های مهم توسعه است و بخش مهمی از استراتژی برای رفع مشکلات اقتصادی ، اجتماعی و محیطی هستند.
او افزود: از سال 1995 میلادی پس از چهارمین کنفرانس جهانی زنان، دولت ها و جامعه بین الملل، به پیشرفت زنان و کارکرد آنان بیشتر توجه کرده اند.
هونگ چیو ادامه داد که در بسیاری از کشورهای پیشرفته، رشد و ترقی زنان، به عنوان یک وظیفه استنراتژیک بلند مدت در توسعه دیده می شود.
وی افزود: اهمیت و نقش زنان به عنوان بخشی از استراتژی پیشرفت و توسعه، باعث می شود پیشرفت زنان به عنوان بخشی از توسعه اقتصادی و اجتماعی باشد و سرعت پیشرفت زنان باعث افزایش رفاه اجتماعی و توسعه اقتصادی می شود.
وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان این که دولت چین همواره به اهمیت و نقش زنان در فرایند توسعه اقتصادی و اجتماعی تاکید کرده است و یک سلسله قوانین و سیاست هایی را برای ترویج پیشرفت زنان به تصویب رسانده است، گفت: دولت چین در سال 1995 و چهارمین کنفرانس جهانی زنان ، سیاست ملی عمومی رابرای ترویج و توسعه برابری جنسیتی اعلام کرد و از آن زمان وضعیت و موقعیت زنان چین بهتر شده است.
وی تصریح کرد که در سال 2010 میلادی، در ماده 25 طرح ملی برای توسعه منابع انسانی، ترویج اشتغال و کارآفرینی زنان ، افزایش مشارکت زنان در توسعه اقتصادی و مدیریت اجتماعی در نظر گرفته شده است.
وی افزود: سال 2012 میلادی ، در هجدهمین گزارش حزب کمونیست، پایبندی دولت به سیاست های اساسی برابری جنسیتی و حمایت از حقوق مشروع زنان و کودکان اعلام شد که مفهوم چینی از حکومت و تعهد سیاسی برای ترویج برابری جنسیتی قلمداد شده است.
یوهونگ چیو از کشورش به عنوان یک کشور در حال توسعه با جمعیت بسیار زیاد نام برد و گفت: برابری جنسیتی در چین اگرچه دستاوردهای زیادی داشته است ولی بین مناطق شهری و روستایی، مناطق توسعه یافته و توسعه نیافته مشکلات و جالش های زیادی وجود دارد.
وی با اشاره به این که ترویج، پیشرفت و توسعه زنان، بخشی از رویای چین است گفت: چین در حال حاضر در حال ساختن کشوری قوی، دموکراتیک، متمدن و مدرن و هماهنگ است.
وی افزود: امروز زنان چین دارای اعتماد به نفس، خلاقیت، عشق و مشارکت گسترده در تمامی زمینه ها هستند و در حال رقم زدن زندگی ایده آل خودشان هستند.
معاون رییس و دبیر اتحادیه زنان چین در پایان با بیان این که 'رویای چین' و مردم جهان به دنبال رویای صلح و توسعه هستند گفت: ما در حال حاضر برای برابری و اعتماد متقابل، تحمل و یادگیری متقابل، همکاری برابر، تقویت همکاری صادقانه بین دو کشور و تلاش عملی برای ترویج صلح و رفاه اجتماعی و توسعه همه جانبه برابری جنسیتی و آزادی تلاش می کنیم.
فراهنگ**1497 ** 1569

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال