آموزش های مهارتی، توسعه پایدار و کاهش نرخ بیکاری کشور را رقم می زند

تهران بزرگ - ایرنا - مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران ارائه آموزش های مهارتی در سطح کشور را موجب توسعه، ایجاد زمینه اشتغال پایدار جوانان و کاهش نرخ بیکاری عنوان کرد.

حمیدرضا خانپور روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا آموزش های فنی و حرفه ای را حلقه مفقوده بین اشتغال پایدار جوانان و دانشگاه عنوان کرد.
وی با بیان اینکه مهارت های زندگی بخشی از شخصیت انسان را تشکیل می دهد افزود: کارجویان و کارآموزان با گذراندن دوره های مهارتی و آشنایی با روند کار در صنایع و فعالیت های تولیدی و تلفیق علم، فن، هنر و مهارت در یافتن شغل مناسب موفق تر می شوند.
خانپور تاکید کرد: قرار گرفتن در فضای واقعی کسب و کار در مراکز آموزش فنی و حرفه ای و یا کارگاه های تولیدی و صنعتی نیز زمینه اشتغال پایدار را فراهم می کند.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران خاطر نشان کرد: در حال حاضر سازمان آموزش فنی و حرفه ای با اجرای طرح آموزش های محصول محور گام بلندی در راستای حمایت از تولید ملی و سرمایه ایرانی با تربیت نیروی انسانی ماهر، متخصص و کارآمد برداشته است.
وی افزود: در طرح محصول محور با واگذاری فضاهای مازاد در کارگاه های آموزشی دولتی و استفاده از پتانسیل بخش خصوصی و موسسات کارآموزی آزاد، آموزش های مهارتی و کاربردی ارائه می شود.
وی ارائه این آموزش ها را منجر به تولید دانست وگفت: با کارشناسی و بازاریابی پس از تولید محصول، در نهایت تضمین فروش محصولات تولیدی داخلی فراهم می شود.
خانپور گفت: آموزش های مهارتی به صورت رایگان در مراکز ثابت دولتی و با حداقل هزینه ها در موسسات کارآموزی آزاد ارائه می شود.
وی گفت: کارآفرینانی که تمایل به شرکت در طرح محصول محور را دارند می توانند با انعقاد تفاهم نامه آموزش های محصول محور نیروی انسانی را در گروه های 100 نفره پشتیبانی کنند.
تهرام/7244/1348

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال