تولد دوباره هرکول پوآرو

تهران - ایرنا - «سوفی هانا» نویسنده جوان 44 ساله انگلیسی با نگارش کتاب «کشتارهای تک صدا» بار دیگر کاراکتر هرکول پوآرو کاراگاه مشهور جهان را برای علاقه مندان به این شخصیت و داستان های جنایی و روانشناسانه اش زنده کرد.

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات ایرنا، آگاتا کریستی نویسنده شناخته شده و بین المللی بریتانیایی با خلق دو شخصیت هرکول پوآرو و خانم مارپل دید جدیدی را در خلق کتاب های جنایی، معمایی و پلیسی برای علاقه مندان به این دست از آثار در جهان گشود.
نحوه دقت کاراگاه کوتاه قد و فربه و وسواسی بلژیکی او (هرکول پوآرو) در کشف رازهای جنایت از طریق ابعاد روانشناختی حادثه و قاتل یا قاتلان را چنان با ظرافت و زیبایی وصف می کرد که به سرعت این کاراکتر و قهرمان با ترجمه به زبان های مختلف به چهره ای بین المللی بدل شد.
حال بعد از سال ها از درگذشت آگاتا کریستی و پایان یافتن ماجراهای این کاراگاه بلژیکی، هانا سوفی نویسنده جوان و انگلیسی با اجازه از خانواده کریستی و با محور قراردادن هرکول پوآرو دست به خلق رمانی با بهره گیری از ویژگی هیا این قهرمتان زده است.
در حقیقت رمان جدید هانا سوفی با عنوان «کشتارهای تک صدا» که داستان و ماجراهای آن در اواخر دهه 20 روی می دهد دنباله ای تازه بر مجموعه داستان های هرکول پوآرو به شمار می رود.
طبق اخبار و اطلاعاتی که وب سایت آمازون آنرا بازتاب داده است در ابتدا انتشارات «هارپر کالینز» برای نخستین بار خلق رمانی جنایی با بهره گیری از این قهرمان آشنا (پوآرو) را به خانم سوفی پیشنهاد کرده است و سرانجام این نویسنده 44 ساله انگلیسی با دریافت اجازه از خانواده کریستی برای استفاده از دو قهرمان پوآرو و مارپل دست به خلق و انتشار این رمان زده است.
سوفی هانا طی چند سال اخیر در بین خوانندگان رمان های انگلیسی به خوبی شناخته شده است و حتی کتاب پیشین او با نام «آرایشگر» در سال 2013 فروش و اقبال خوبی در بین خوانندگان کتاب و منتقدان آثار ادبی به همراه داشته است.
ذکر این نکته خالی از لطف نیست که هانا سوفی به عنوان نویسنده داستان های جنایی در عرصه بین المللی نیز شناخته می شود و آثار او تا به حال به 27 زبان دنبا چاپ و ترجمه شده اند، این نویسنده جنایی نویس درست مانند آگا کریستی دارای توان بالایی در سرودن اشعار نیز است و چندین جایزه ادبی و شعر از جمله جایزه «تی.اس الیوت» و جایزه کتاب جنایی سال آمریکا را تا به امروز در ویترین افتخارات خود قرار داده است.
آگاتا کریستی نیز از بزرگترین نویسندگان رمان های جنایی در جهان است که بیش از 80 عنوان اثر با استفاده از دو کاراکتر هرکول پوآرو و خانم مارپل از وی در جهان ادبیات داستانی و جنایی به یادگار مانده است و همین مساله باعث شده تا خوانندگان آثار وی به او لقب «ملکه جنایت» بدهند.
آگا کریستی علاوه بر شهره بودن به خلق آثار جذاب و پرکشش و پرتنش، پرفروش ترین کتاب های جنایی و معمایی را در جهان به نام خود ثبت کرده است و همچنین دومین نویسنده پرفروش جهان در تمامی گونه های ادبی به شمار می رود. این نویسنده فقید در ژانویه سال 1967 در یورک شایک انگلستان دیده از جهان فرو بست.
فراهنگ**9266**1601**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال