مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران: فرهنگ مهارت آموزی در سطح اجتماع باید نهادینه شود

تهران بزرگ - ایرنا - مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران گفت: برای ایجاد اشتغال فرهنگ مهارت آموزی در سطح اجتماع باید نهادینه شود.

'حمید رضا خانپور' روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تاکید کرد: باید بتوانیم در این برهه از زمان با تغییر زیربنای فکری جامعه و کسب مهارت های کاربردی و کارآفرینی، به توسعه فضای کسب و کار رونق بخشیده و شغل ایجاد کنیم.
وی کارآفرینی را موجب توسعه اقتصادی دانست و گفت: برای دستیابی به جامعه و کشوری پویا و با تحرک باید توجه ویژه به کارآفرینی، روحیه خواستن، ایجاد کردن و مستقل بودن را در جوانان و فارغ التحصیلان دانشگاهی ایجاد کرد تا وابستگی، بی اعتمادی به خود، ناتوانی و بی تفاوتی نتواند جلوه کند.
خانپور توجه به آموزش های مهارتی و کاربردی یکی از عناصر اصلی توسعه اقتصادی کشور و یکی از شعارهای دولت یازدهم بسترسازی برای فضای کسب و کار عنوان کرد.
وی با بیان اینکه تسهیلات دولت پاسخگوی نیازها باشد. لذا توسعه فضای کسب و کار ،حمایت پرورش و آموزش کارآفرینان از اهمیت بیشتری نسبت به گذشته برخوردار است .
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران بر لزوم همراه شدن آموزش های فنی و حرفه ای با تکنولوژی روز دنیا و روی آوردن جوانان به مهارت آموزی برای ایجاد اشتغال مولد و پایدار تاکید کرد.
تهرام/7244//1348

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال