عملیات اجرایی قطب سوم خودروسازی کشور با نام تیسکو در چابهار آغاز شد

چابهار - ایرنا - مدیر قطب جدید خودروسازی کشور گفت: با اختصاص 400هکتار از اراضی پیکره هفتم منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار ، عملیات اجرایی قطب سوم خودروسازی کشور با نام تیسکو آغاز شد.

سید «غیاث الدین طاهری» مدیر قطب جدید خودروسازی کشور روز سه شنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا با اشاره به آغاز انجام مطالعات دقیق فنی و اقتصادی و میدانی این قطب خودروسازی افزود: اقدامات و برنامه ریزی ها برای جذب سرمایه گذاران خارجی و داخلی در حال اقدام است و در کمترین زمان ممکن این پروژه در فاز اول به بهره برداری خواهد رسید.
وی با اشاره به اینکه قطب سوم خودروسازی کشور با نام گروه صنعتی تیس خودرو با مخفف تیسکو tis kco در چابهار در حال تاسیس و راه اندازی است که در نخستین گام سعی خواهد کرد به جلب سرمایه گذار داخلی و خارجی، گام های اولیه مذاکره با خودروسازهای برتر جهانی برای مشارکت در تولید خود بر دارد.
به گفته وی ، مقرر شده است که این خودروسازی با بهترین های دنیا وارد تعامل شده و کیفیت را به عنوان اصلی ترین برنامه خود قرار داده و محور را بر صادرات خودرو به خصوص به کشورهای شرق و آسیای میانه سی آی اس قرار دهد.
طاهری همچنین با اشاره به سند بالادستی ایران 1404 مبنی بر تولید سالانه سه میلیون خودرو، تصریح کرد: هم اینک با وجود افزایش ظرفیت کلیه خودروسازی های موجود کشور، توانایی حداکثر دو میلیون دستگاه خودرو وجود دارد و این یعنی ، یک میلیون دستگاه باقی سهم قطب جدید خودروسازی کشور در چابهار خواهد شد.
مدیر قطب جدید خودروسازی کشور با اشاره به اینکه اعتبار سه هزار و 500 میلیارد تومانی برای راه اندازی قطب سوم خودروسازی مورد نیاز است که سعی می شود با مشارکت بخش خصوصی و خارجی این سرمایه جذب شود.
به گفته وی در فازهای نهایی این قطب خودروسازی با حدود یک میلیون خودرو در سال حدود 20 هزار شغل مستقیم در منطقه بوجود خواهد آمد که تاثیرات مثبت فراوان اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی را بدنبال خواهد داشت.
گفتنی است با موافقت ' اکبر ترکان ' مشاور ارشد رییس جمهور و دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، ' حامدعلی مبارکی ' مدیرعامل منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار با صدور حکمی 'غیاث الدین طاهری ' را به عنوان مدیر قطب سوم خودروسازی کشور در چابهار منصوب کرد.
معاون اقتصادی و سرمایه گذاری منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار نیز می گوید ' تصمیم آقای رییس جمهور در مورد تشکیل قطب سوم خودروسازی بسیار جدی بوده و نظرشان این است که خودروسازان در یک فضای کاملا رقابتی فعالیت کنند تا کیفیت براساس رقابت اصلاح شود و قیمت ها نیز کاهش یابد. '
' شاهرخ انصاری ' تصریح می کند : در واقع نظر رییس جمهور این است که غیر از دو خودروساز بزرگ فعلی، یک خودروسازی دیگر نیز راه اندازی شود و بتواند هم در بعد صادرات و هم در بعد تامین نیاز داخل، فعالیت کند.
به گفته وی ، با این وجود مکان تاسیس قطب سوم را نیز در منطقه آزاد چابهار در نظر گرفته ایم و می خواهیم با گرایش صادراتی، خودروسازی نیرومند ایجاد کنیم و در این بین قرار نیست دولت خود متولی «قطب سوم» باشد؛ چرا که این قطب توسط بخش خصوصی راه اندازی خواهد شد و دولت نیز حمایت های لازم را در این مورد انجام خواهد داد.
گفتنی است مدیر قطب سوم خودروسازی کشور در چابهار در این راستا با بیش از 30 سال سابقه اجرایی و 20 سال مدیریت ارشد در صنایع خودروسازی های کشور ( پارس خودرو ، سایپا و ایران خودرو در سمت مدیر ارشد ) به عنوان مدیر قطب جدید خودروسازی کشور در منطقه آزاد چابهار انتخاب و منصوب شده است.
قائم مقام اجرایی مدیرعامل پارس خودرو ، مدیرعامل گاما موتور ، مشاور اجرایی مدیرعامل ساپیا ، قائم مقام مدیرعامل شرکت گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو ، مدیرعامل ایران خودروچین ، مدیرعامل آمیدکو و مشاور اجرایی رییس هیات عامل سازمان گسترش و دهها سابقه اجرایی از جمله سوابق مدیریتی مدیر جدید قطب سوم خودروسازی کشور در دولت تدبیر و امید است.
س.ن1744 / 653

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال