مدیرعامل اتحادیه صنایع لبنی:

استفاده از پالم درفرآوردهای لبنی ممنوع شد/تمام روغن های گیاهی مضرنیستند

تهران - ایرنا - مدیرعامل اتحادیه صنایع لبنی کشور با بیان اینکه از امروز بکارگیری روغن پالم در فرآورده های لبنی ممنوع شد، گفت: اما هنوز بخشنامه ای در این خصوص ابلاغ نشده است.

محمدرضا اسماعیلی درگفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، افزود: این بخشنامه از سوی سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت، درمان آموزش پزشکی تصویب شده است.
وی اظهار داشت: طی ماه های اخیر، با برخی از صنایع لبنی که مجوز مصرف روغن های گیاهی را داشتند نیز برخورد شد که آنان نیز متضرر شدند.
اسماعیلی با بیان اینکه این روغن در فرآورده های شیر و ماست استفاده نشده است، گفت: برخی از صنایع تنها با دریافت مجوز وزارت بهداشت مجاز به استفاده از روغن پالم در تولید برخی از فرآورده های لبنی نظیر انواع بستنی، پنیر پروسس و پنیر پیتزا بوده اند لذا شرکت هایی که بدون مجوز از روغن پالم استفاده کرده اند کار غیرقانونی انجام داده اند.
به گفته وی، برخی صنایع با توجه به اینکه خط تولید خود را برای استفاده از روغن گیاهی مجهز کرده بودند بعد از اقدام وزارت بهداشت با مشکل مواجه شدند چرا که هنوز مجوز آنها باطل نشده بود بنابراین دو ماه مهلت داده شد تا فرآورده های خود را طبق پروانه صادره تولید کنند.
وی تاکید کرد: این در حالیست که تولیدکنندگان محصولات لبنی باید در صورت استفاده از روغن گیاهی پالم روی ظروف محصولات برچسب استفاده از این روغن را درج می کردند.
وی معتقد است: استفاده از روغن های گیاهی همچون آفتابگردان و یا ذرت مضر نیست و از سازمان غذا و دارو خواست تا روغن گیاهی پالم را در صورت مضر بودن از چرخه مصرف صنایع حذف کند.
اقتصام(4)9186**1558

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال