هوای تهران و اصفهان ناسالم و پنج کلان شهر دیگردر شرایط سالم قرار دارد

تهران - ایرنا -مرکز کنترل و پایش محیط زیست کشور اعلام کرد:هوای دو کلان شهر تهران و اصفهان در شرایط ناسالم و کلان شهرهای اهواز، شیراز، اراک ، تبریز و کرج در شرایط سالم قرار دارند.

به گزارش ایرنا از مرکز کنترل و پایش محیط زیست کشور، تحلیل روزانه وضعیت گرد و غبار براساس آنچه در سایت ماهواره اروپایی Eumetsat از6 صبح 30 شهریورتا 6 صبح 31 شهریور وضعیت گرد و غبار مشاهده شده اما به دلیل مشکلات فنی، ارایه گزارش تحلیل وضعیت گرد و غبار منطقه امکان پذیر نیست.
مجید آزادی مدیر گروه پژوهشی و هواشناسی دینامیک و هم دیدی پژوهشکده هواشناسی و علوم جو روز دو شنبه به خبرنگار علمی ایرنا گفت: سرعت کنونی باد در تهران 6 متر بر ثانیه ( 22 کیلومتر بر ساعت) و میزان دید افقی بیش از 10 کیلومتر است و رطوبت نسبی نیز 8 درصد گزارش شده است.
وی اظهار کرد: هوای کنونی تهران صاف و با بیشینه دمای 33 و کمینه دمای 21 درجه سانتیگراد اعلام شده است.
آزادی گفت: برای 24 ساعت اول در شهر تهران هوایی صاف در اواخر وقت وزش باد و 24 ساعت دوم هوایی صاف همراه با وزش باد و 24 ساعت سوم هوایی صاف پیش بینی شده است.
مدیر گروه پژوهشی و هواشناسی دینامیک و هم دیدی پژوهشکده هواشناسی و علوم جو گفت: دمای کنونی تهران 33 درجه سانتی گراد و هوا صاف است، جهت باد نیز غربی گزارش شده است.
علمی ( 2 ) **9014**1440

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال