سال تحصیلی جدید فردا آغاز می شود

تهران - ایرنا - سال تحصیلی جدید فردا (سه شنبه) با نواخته شدن زنگ بیش از 122 هزار مدرسه در سراسر کشور آغاز می شود.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا تاکنون 12 میلیون و 268 هزار و 605 دانش آموز در سامانه وزارت آموزش و پرورش ثبت نام کرده اند که پیش بینی می شود این آمار به 12 میلیون و 700 هزار دانش آموز برسد.
در سال تحصیلی 94- 93 دانش آموزان مقاطع دوره های اول و دوم ابتدایی و همچنین دوره های اول و دوم متوسطه در 122 هزار و 278 مدرسه تحصیل خواهند کرد.
بیش از یک میلیون فرهنگی در سال تحصیلی جدید در تعلیم و تربیت دانش آموزان فعال خواهند بود به بیان دیگر به ازای 11.5 دانش آموز یک معلم وجود دارد که براساس اعلام وزارت آموزش و پرورش این رقم باید به 14.5 تا 15 نفر برسد.
در سال گذشته تحصیلی 8،5 درصد دانش آموزان در مدارس غیر دولتی تحصیل می کردند که امسال این رقم به حدود 12 درصد خواهد رسید.
در سال تحصیلی گذشته در دوره ابتدایی 99 درصد از دانش آموزان در سنین مدرسه (6 تا 11 سال) جذب شده اند در حالی که علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش می گوید امسال تلاش داریم تعداد دانش آموزان تحت پوشش در این دوره تحصیلی را به 100 درصد برسانیم.
در سال تحصیلی جدید بیش از 125 میلیون جلد کتاب درسی درنقاط مختلف کشور بین دانش آموزان توزیع می شود که کتاب های پایه های چهارم و هشتم با تغییر روبرو بوده است.
امسال در کنار توزیع کتاب های درسی، بسته آموزشی شامل کتاب راهنمای معلم و نرم افزار و سی دی آموزشی ویژه دانش آموزان و معلمان نیز در نظر گرفته شده که در اختیار آنان قرار می گیرد.
توزیع کتاب های درسی دوره های متوسطه از دهه سوم شهریورماه آغاز شد در حالی که کتاب های دوره ابتدایی از طریق مدرسه در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد.
امسال برخی از برنامه های مدرسه با تغییراتی اجرا می شود که برگزاری المپیادهای ورزشی درون مدرسه یکی از این برنامه ها است.
این المپیادها از 26 مهرماه با تحت پوشش قرار دادن سه میلیون دانش آموز کار خود را آغاز می کند.
اجرای آزمایشی طرح شهاب ویژه دانش آموزان پایه چهارم ابتدایی از دیگر تغییرات آموزش و پرورش است که در این طرح دانش آموزان به جای جدا شدن از بدنه آموزشی در داخل مدرسه خود به تحصیل پرداخته و استعدادهای آنها شناسایی می شود.
امسال در دو هزار و 100 مدرسه ابتدایی طرح یک روز با نشاط (پنجشنبه) اجرا می شود که در صورت موفقیت آمیز بودن طرح در سال های آینده نیز توسعه خواهد یافت.
امروز همزمان با جشن شکوفه ها سال تحصیلی یک میلیون و 238 هزار کلاس اولی در سراسر کشور آغاز شد.
فراهنگ (2)** 1883** 1569

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال