وزیر اطلاعات در کمیسیون آموزش به پرسش های نمایندگان درباره استعلام ها پاسخ داد

تهران- ایرنا- عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور حجت الاسلام «محمود علوی» در جلسه امروز (یکشنبه) این کمیسیون گفت: وزیر اطلاعات به پرسش های برخی از نمایندگان درباره استعلام ها پاسخ داد.

حجت الاسلام «علیرضا سلیمی» در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی ایرنا با تشریح جلسه روز یکشنبه این کمیسیون افزود: در این جلسه از حجت الاسلام «محمود علوی» وزیر اطلاعات دعوت به عمل آمد تا در باره برخی استعلام هایی که از این وزارتخانه گرفته می شود، توضیحاتی ارایه دهد.
وی افزود: تعدادی از نمایندگان از وزیر اطلاعات پرسیدند که در برخی از موارد به پاسخ استعلاماتی که توسط وزارتخانه ها از این وزارتخانه صورت می گیرد توجه نمی شود یا اینکه در مواردی به هیچ عنوان استعلامی صورت نمی گیرد تا انتصابات خود را انجام دهند و یا به فاصله کوتاهی دو استعلام با پاسخ های متعدد ارائه می شود.
نماینده مردم محلات در مجلس با اشاره به اینکه در این جلسه نمایندگان سوال کننده تعدادی مصادیق نیز مطرح کردند که این مصادیق برخلاف رویه و عرف این وزارتخانه بوده است، ادامه داد: وزیر اطلاعات پاسخ دادند که وزارت اطلاعات طبق روال قانونی خود عمل کرده است و قول داد که مصادیق مطرح شده را نیز پیگیری کند.
وی به نقل از علوی گفت: ممکن است فردی باشد که در مقطعی از زمان نظری درباره آن وجود داشته باشد و در مقطعی دیگر با توضیحاتی که وی یا دیگران درباره موضوع مطرح شده درباره وی می دهند، نظرها متفاوت شود.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: درنهایت اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات به این نتیجه رسیدند که برخی از وزارتخانه ها در پاره ای از موارد درباره استعلام ها کوتاهی هایی را انجام داده اند.
وی همچنین با اشاره به حضور «حمید میرزاده» رییس دانشگاه آزاد اسلامی برای بررسی موضوع کمیت و کیفیت پذیرش دانشجو در مقطع دکتری در کمیسیون آموزش و تحقیقات، گفت: دانشگاه آزاد ظرفیت پذیرش دانشجویان دوره دکتری را به شکل چشمگیری افزایش داده ولی در برخی از دانشگاه ها با کمبود زیر ساخت های لازم و نبود استاد رو به رو هستیم.
نماینده مردم محلات در مجلس با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد کمی بیش از 7 هزار استادیار دارد، خاطر نشان کرد: اگر فقط در بخش دکتری، دانشگاه آزاد 17 هزار دانشجو پذیرش کند، دچار مشکل خواهد شد که میرزاده پاسخ دادند که از ظرفیت دانشگاهای دولتی نیز استفاده خواهیم کرد.
وی به نقل از میرزاده افزود: هدف دانشگاه آزاد جلوگیری از خروج دانشجو از کشور است و اینکه به سطح 20 درصدی دانشجویان مقطع دکتری که در قانون برای دانشجویان دکتری پیش بینی شده برسیم.
سلیمی تصریح کرد: میرزاده گفت که هم اکنون 300 هزار تقاضا برای دوره های دکتری و یک میلیون تقاضا برای تحصیل در سطح کارشناسی ارشد داریم که باید به این تقاضاها پاسخ داد.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات ادامه داد: نظر اعضای کمیسیون بر این بود که درست است این تقاضاها را باید پاسخ داد، اما باید زیرساخت های لازم را نیز برای پذیرش این تعداد دانشجو فراهم کرد که به نظر من در پایان این جلسه کمیسیون آموزش وتحقیقات نتوانست به جمع بندی نهایی برسد.
سیام**9103**1449

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال