دفاع مقدس تاثیر بسزایی در آثار شاعران کشور گذاشت

تهران-ایرنا- یکی از شاعران کشورمان معتقد است: فضای عینی دفاع مقدس بسیاری از شاعران برجسته کشور را به سمت شعر کشاند و در این عرصه تثبیت کرد.

به گزارش روز یکشنبه گروه فرهنگی ایرنا از حوزه هنری تبلیغات اسلامی، ' پرویز بیگی حبیب آبادی' با بیان این که چند سالی است دیگر فرصت سرایش اشعار با مضمون دفاع مقدس را نداشته است، افزود: شعر دفاع مقدس در دوران جنگ تحمیلی باعث شد بسیاری از شاعران جوان کشور شناخته شوند ، به این حوزه ورود کنند و آثار خوبی از آن ها داشته باشیم.
این شاعر دفاع مقدس با اشاره به تحقیقی که در رابطه با شاعران این دوران انجام داده است، گفت:350 نام از شاعران دفاع مقدس استخراج کردم که پیش از ورود به این حوزه شناخته شده نبودند .
وی خطاب به جوانان علاقه مند عرصه شعر دفاع مقدس نیز گفت: شاعران جوان باید مطالعه داشته باشند و حال و هوای دفاع مقدس را به صورت ذهنی درک کنند و پس از آن دست به خلق آثار بزنند .
وی تاکید کرد : جوانان توجه کنند که به تکرار مضامینی که در گذشته به آن ها پرداخته شده، نیفتند.
پرویز بیگی حبیب آبادی متولد 1333 اردستان است. وی درسال 1352 به نیروی هوایی ایران پیوست و در 1382 با درجه سرهنگی بازنشسته شد. نسل انقلاب و جنگ او را با شعر مشهور 'یاران چه غریبانه، رفتند از این خانه، هم سوخته شمع ما، هم سوخته پروانه' می شناسند.
از آثار تحقیقی او می توان به آئینه در غبار ،تأملی در چهار تذکره شعر فارسی، نصرآبادی، روز روشن، تحفه سامی، مجمع الخوص] اشاره کرد و از مجموعه شعرهایش به 'غریبانه'، 'آن همیشه سبز' و غیره عنوان کرد.
فراهنگ **1933**1601**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال