«آخوند متفاوت»

تهران - ایرنا - «آخوند متفاوت» عنوان ویژه نامه تازه انتشار در باره رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام است که در برگیرنده مجموعه ای از برخی حاشیه نگاری های پایگاه اطلاع رسانی آیت الله هاشمی رفسنجانی می باشد.

در این ویژه نامه که توسط روزنامه فرهیختگان انتشار یافته، حاشیه های دیدارهای رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام قبل از برگزاری انتخابات سال 1392 آمده است.
در صفحات آغازین این ویژه نامه، سخنرانی سال 1347 هاشمی رفسنجانی آمده که در آن گفته است: آیه کم فروشی فقط برای مردم نیست، برای روحانیت هم هست، که وقتی می خواهند حق خود را بگیرند، کامل می گیرند و وقتی می خواهند حق مردم را بدهند، کامل نمی دهند.روحانیت نباید فکر کند همیشه مردم باید به حرف او گوش کنند. خمس و زکات بدهند بلکه خودش نیز پای حق مردم بایستد و سکوت نکند.
در سخنرانی آیت الله هاشمی رفسنجانی به عنوان رئیس مجلس خبرگان رهبری در اسفند ماه 1389 نیز آمده است: اگر مردم نبودند و خون نمی دانند، روحانیت و مرجعیت کاری از پیش نمی بردند و انقلاب پیروز نمی شد. امروز همان مردمی که خون دادند و ایستادند از روحانیت انتظار دارند که از تهمت ها نترسند و پای حق مردم بایستند. امروز اعلام می کنم اگر روحانیت حق نگوید مردم از آنها رو برمی گردانند.
در مقدمه ویژه نامه «آخوند متفاوت» آمده است: او جان کلام «سیاست عین دیانت» را در آن یافت که هرگز بر اعمال خود مُهر بی خطایی نزند و حتی بجایی برسد که در عین قدرت فریاد بزند که «باید صدای شکستن خودم را بشنوم » و از همین سبب راه برهیچ تخریبی علیه خود نبسته و نخواهدبست.
هاشمی رفسنجانی نه قدیس است و نه مقدس نما. او شعاعی است از خورشید اعتدال در سپهر اسلام مردمی، که اگر به کنه افکار و کُنج اعمالش منصفانه بنگریم و معدّل خطا و خدماتش را بیابیم، آنگاه به حاصل جمعی می رسیم که شاید دوای توسعه نیافتگی دیرین این مرز و بوم در آن نهان باشد.
اول**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال